Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme ennek a környezetvé...

Mi értelme ennek a környezetvédelmi törvénynek?

Figyelt kérdés

Olajcserére vittem az autóm, és megkértem a szerelőt, hogy adjon majd 1-2 deci fáradt olajat, hogy legyen mivel kenjem a bringa láncot. Erre azt mondja, hogy környezetvédelmi törvény tiltja, nekik kötelező leadni a használt olajat, és nem adhatják oda az ügyfélnek.

Nem az lenne az észszerü, ha arra törekednénk, hogy a legtöbb dolgot újra felhasználjuk? Bringára nekem tök jó az ócska is, miért kell ezért új olajat használni, ha adott lenne a lehetőség az újrafelhasználásra is?



2023. dec. 11. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Te a kivétel vagy, sajnos így jártál, nem rád írták a törvényt.

A törvény azért van, hogy a kevésbé rendes és környezettudó szerelők ne a Dunába eresszék be a fáradt olajat.

2023. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Rossz helyen kérsz, nekem eddig mindig adtak. Itthon, a törvényeket nem kell komolyan venni. Például, fémet már magánember nem adhat le. Oké, a 8-on nincs, de nekem kertes háznál, öntvény kandallót cseréltem, tönkre ment a betonkeverő, nincs már szükségem a 200 literes fém hordókra, stb. Ezeket, valahol erdőben, útszélén fogom szétszórni, mert nem akarok itthon szeméttelepet.
2023. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A bicikliláncnak jobb és tartósabb a kenése, ha új és a célra való olajat használsz, vagy legalább egy keveset az új motorolajból, mert úgyis marad belőle valamennyi betöltés után.


Mondjuk az is egy érdekesség, ha már környezetvédelem, hogy az autószerelők nem biztos, hogy leadják a fáradt olajat, mert ismerek néhányat, akik télen eltüzelik az olajtüzelésűre is átalakított kályhában az egész évben összegyűjtött fáradt olajat. Persze, hogy nem akarja odaadni, amikor minden deci számít.


2: Mi lenne, ha meghirdetnéd, hogy ingyen elvihető? Akkor nem szemetelnél, hanem valakinél hasznosulna.

2023. dec. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
"3/3 anonim" Használt, selejtet elvitték, még lelehetett adni. Mivel más sem tudja már leadni, nem is viszi el senki.
2023. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy a fáradt olaj nem az igazi... Tele lesz retekkel, sárral az egész.

Régen én is azzal kentem. Aztán letakarítottam rendesen, és speciálisan erre a célra készült olajat használok.

Teljesen szép a lánc, fényes. Nem retkelődik. Ha véletlen leesik, akkor puszta kézzel megtudom fogni, nem ken össze.

2023. dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az adott szerelő egy barom volt. Oké, hogy törvény, de nem mérőórán keresztül ereszti le az olajat, senki nem tudja, hogy 10 liter motorolaj volt a kocsidban, vagy fél liter. Innentől csak rajta múlik, hogy ad-e. Bármilyen célra. Én pl. begyújtáshoz használok egy fél evőkanálnyi fáradtolajat, fűrészporra meg lécre csepegtetve. (Kb. fél liter kifutja a telet, van cirkóm is.)

Szerintem is valószínű, hogy azért nem adott, mert eladja.

Fémleadás: egy csomó dolgot megvesznek. Pl. autóalkatrészeket is, csak alvázat meg ilyesmit nem. Gáztűzhelyet nem vesznek át, de ha leszerelem az oldalait, meg kiveszem az üveget, úgy már átveszik. (Megkérdeztem, most készülök vinni.)

Érdemes lenne neked is azokat a felesleges dolgokat megkérdezni, hátha átveszik valamilyen formában. Már csak azért is, hogy bejöjjön az elszállítás ára. Ha mégsem, akkor meg meghirdeted ingyen, hátha valaki egyéb célra még hasznosítani tudja, és nem neked kell vele kínlódni. Én is meghirdettem a leszedett ablakszárnyakat, aztán valaki elvitte üvegháznak.

Hulladékudvarba viszont én se viszek semmit. Múltkor két csomagtartónyi hulladék leadása egyszer egy, meg egyszer másfél óra volt úgy, hogy csak egy személy volt előttem mindkét nap. Az átvevő a tükörből kiverette velem a helyszínen az üveget, és külön lemérte, utána bedobatta velem a kukás autóba... Semmihez hozzá nem nyúlt, csak mutogatott, hogy ezt ide, azt oda. Még szerencse, hogy úgy voltam öltözve. Korábban 10 perc volt a leadás.

2023. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!