Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emeltethető az összeg erre...

Emeltethető az összeg erre hivatkozva?

Figyelt kérdés
Meg van állapítva egy összeg, amit fizet is rendesen. Viszont tudomásomra jutott, hogy sikerült neki házat venni, erre hivatkozva tudok valami pénzhez jutni? Egyszeri juttatáshoz a gyerekek nevében? Vagy emeltethető a gyerektartás?

jún. 18. 20:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz neked semmi közöd hogy a maradék pénzével ő mit csinál.
jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi köze van a házvásárlásnak a gyerektartáshoz?
jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te ezt már megkérdezted korábban, ott leírták egyértelműen.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1265..

jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem meg korábban, de köszi a linket megnézem. Hát az közöm van hogy a jövedelem alapján ítélik meg a gyerektartást, ha tud venni házat valahonnan lett pénz, tehát jobban él, így a gyerekek is jobban elhetnek nem? Bejelentve 400 ezret keres, de tudom h vannak adómentes bevételei is. És a ház ezt igazolja, jól gondolom? Erre sztem lehet alapozni.
jún. 18. 20:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
3. Megelőztél. Pont ezt kerestem. El lett neki jópárszor magyarázva, hogy nem jár neki semmi, de azért erőlteti.
jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mostantól az exed nőjének is kell gyerektartást fizetnie neked és a felvett hitelből is kell neked utalni?
jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, bármikor kezdeményezheted a gyerektartás összegének felülvizsgálatát, de nem ilyen módon, hogy van valami pénze akkor te le akarsz belőle nyúlni egy nagyobb részt.

Ha az apa jövedelme megnőtt és a gyerek ellátására megítélt pénz közben veszített az értékéből, akkor kezdeményezheted, hogy a nagyobb jövedelméből már többet kelljen fizetnie gyerektartásként. De arra nincs jogod, hogy egyszeri összeget akarj lehúzni tőle csak mert tudott házat venni. Ha hitelre vette akkor ezentúl még azt is törlesztenie kell, tehát kevesebb pénze lesz, mint eddig volt.

Ha azért tudott házat venni mert emelkedett a jövedelme és többet tudott már belőle félretenni az más helyzet, akkor ahogy leírtam kérheted, hogy növeljék meg a gyerektartás összegét valamennyivel havonta.

jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Gondolom ebben az országban 1 ember él a közel 10 millióból akinél hasonló eset lehet. Intelligenciat nem merek fel... De jobb abban a tudatban élni, hogy okosak vagytok.
jún. 18. 21:00
 9/16 A kérdező kommentje:
Fizetése ugyanannyi lett, csak valahonnan vannak plussz bevételei is. Egyik kommentelő valami exem nőjét emlegeti, nem jó posztnál vagy ha feltűnt volna, semmilyen exem nője nincs a storyban.
jún. 18. 21:02
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
4. Dehogynem te írtad azt a másik kérdést. Még az érveid is ugyanazok.
jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!