Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki egyezségben aláírt...

Hagyatéki egyezségben aláírt irat szerint felvett összeg visszajár 15 napon belül ha visszalépnek az egyezségben foglaltaktól.Kérdésem a következő:Utána minden naptári nap után kamat jár és mennyi? Küldhet végrehajtót is mivel aláírták?

Figyelt kérdés

#politika #jog #hagyaték #egyezség #Egyezség felrúgása
jún. 8. 09:31
A kérdező szavazást indított:
Küldhet végrehajtót is nem kell bírósághoz fordulnia.
Nem küldhet végrehajtót, csak bírósághoz fordulhat.
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

A hagyatéki ügyet közjegyző intézte, és az általa hozott döntés (ami az ügyfél aláírásán alapul) ugyanúgy végrehajtható, mint a bírósági ítélet. Valami X idő után, tehát nem a nemfizetés első napján. Hogy mennyi idő, azt telefonon is megmondja a közjegyző.

Azt nem tudom, mennyi a kamat. De tippem szerint a jegybanki alapkamat duplája.

jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van egy egyéni megállapodás meg egy közös megállapodás (gondolom nem véletlen van 2).Rajtam kívül mindenki aláírta, én nem fogom (nem részletezem az okát, hosszú lenne).

Ha jól gondolom így nem emelkedhet jogerőre. Akkor a hagyatéki hitelező bukta a pénzt?

jún. 8. 13:11
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja,gondolom nem bukja mert behajtassa rajtuk. De amiért fizetett (föld tulajdonjog) azt se szerzi meg?

Magyarul nem kérdeztek meg elővásárlás gyanánt ügyvéd mondta, kellett volna. Tehát ha akarom akár át is vehetem?

jún. 8. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, én ennyiből nem értem, mi a tényállás. Hogy ki állapodott meg kivel, és miben.
jún. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4 9 örököstárs a hagyatéki hitelezővel. Én nem.
jún. 8. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!