Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emberölés előkészületének...

Emberölés előkészületének számít, ha egy személy kijelenti ( haveri korben, úgy hogy a másik személy nem tudja) hogy meg fog ölni egy másik személyt, ha az egy bizonyos dolgot csinál és ez a hatóságok tudomására jut?

Figyelt kérdés
jún. 13. 15:34
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
És amugy mi a határ, honnan lehet tudni a hatóságoknak hogy szórakozik vagy pedig komolyan gondolja?
jún. 13. 16:15
 12/35 Justinianus ***** válasza:

"A törvény azt mondja, hogy

"(2) Nem büntethető előkészület miatt,

a) akinek önkéntes elállása folytán marad el a bűncselekmény elkövetésének megkezdése"

Mivel a bűncselekményt nem követték el (nem történt emberölés), ara előkészület sincs."

Ez még hideg. Ilyen alapon akkor soha senkit nem lehetne előkészületért büntetni (hiszen előkészület esetén a bűncselekményt nem követik el).

jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
62%

12

Olvasd el mégegyszer.

"akinek önkéntes elállása folytán"

Szóval nem mindegy, hogy én eltervezem megölni Pali bácsit holnapután, de holnap elkapnak, vagy holnap úgy döntök, hogy mégsem ölöm meg, és egy hónappal később kiderül, hogy voltak ilyen terveim.

jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Akkor most bűncselekmény amit írtam vagy nem?
jún. 13. 17:39
 15/35 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésben?

Papíron lehet, hogy az, lehet, hogy nem. Kontextusfüggő.

Gyakorlatban nincs senki, aki pusztán egy félmondatnyi kijelentést komolyan venne. Ha van mellette más bizonyíték is, akkor talán.

jún. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

"Akkor most bűncselekmény amit írtam vagy nem?"

Önmagában biztosan nem, hiszen semmi konkrétumot nem tartalmaz. Ha ennyi alapján valaki büntethető lenne, az ország háromnegyede büntetett előéletű lenne

jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

16.

Milyen konkrétom kell neked?

jún. 13. 18:20
 18/35 anonim ***** válasza:
92%

“ Milyen konkrétom kell neked?”

Előkészület. Értelmezd a szót. Az, hogy a haverjaimnak azt mondom agyon ütöm az exem új csavóját, az nem előkészület.


Ha kifejtem, hogy fogok venni egy baseball ütőt, amivel agyon ütőm, ez után veszek vegyszert amivel feltakaritok, majd a kertem ásom el.

Ezek mellett, a haverom szól a hatóságoknak erről, akik kutatást tartanak. A kutatás során bebizonyosodik, hogy a cselekményhez szükséges eszközöket beszereztem, a gödröt megástam az már előkészület.


Hiába hisztizel kari gerin, semmit nem követett el.

jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

18.

A hatóságok ellenőrizték van e nála lapát?

jún. 13. 20:08
 20/35 anonim ***** válasza:
#19 Történt feljelentés a hatóságok részére? Mert anélkül semmit sem tehetnek, kell hozzá házkutatási parancs.
jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!