Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van, hogy bizonyos...

Miért van, hogy bizonyos dolgokról tilos, akár törvény által büntetendő társadalmi vitát folytatni, míg más témákat göbbels-i propagandával tolnak mindenhonnan?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem írok példákat, mindenki sejti, illetve tudja mikre gondolok. Vitát sem szeretnék nyitni egyik ilyen tabutémáról sem, pláne ezen az oldalon (nem is lehetne, mert azonnal törlésre kerülne a kérdés), pusztán az a része érdekelne, hogy miért nem lehet bizonyos dolgokról BESZÉLNI, KOMMUNIKÁCIÓT FOLYTATNI, míg más témákra pedig úgy hivatkoznak, hogy "hát ez meg az köztudott meg nyilvánvaló" közben meg mégsem feltétlenül.


Nem az volt mindig is a történelem során a szabadság/demokrácia/felvilágosodás és elnyomás/önkény/bigottság közötti különbség, hogy előbbi esetében lehetett nyíltan és szabadon kommunikálni kényes, tabutémákról is és ez közelebb hozta egymáshoz az embereket?


Mivel különbek manapság az egykoron a szabadság/demokrácia/felvilágosodás zászlóvivői mint azok, akikre mutogatunk, hogy ők jelenlegi korunkban az elnyomás/önkény/bigottság megtestesítői, miközben mi ugyanazt tesszük, mint ők, csak az ellenkező oldalt és a mi számunkra kényes és mi status quo-nkat fenyegető dolgokat tiltjuk/cenzúrázzuk, illetve a módszereink mások, kevésbé véresek, naturálisak és fizikailag és nyíltan kevésbé kegyetlenek, de a végeredmény végső soron ugyanaz.



2023. nov. 13. 00:15
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsó bekezdésről szeretnék szólni néhány szót, mert igazából az a lényeg.


A lentebb felsorolt állításaimmal próbálok rávilágítani a fentebb említettekre egy hétköznapi kisember szemszögéből. Összeesküvés-elméletnek titulált dolgok is előfordulhatnak, ezekért előre is elnézést kérek.


Az egykori demokratikus zászlóshajók, akikre mi mutogatunk (nyugati államok) esetében a társadalmi vita erőteljesen korlátozott olyan területekre, melyek lehetőleg kaotikus, esetleg polgárháborús helyzet teremtésére alkalmasak. Ilyen pl. a koránégetés Dániában.

Ezzel szemben az olyan témák, mint pl. a migráció, vagy az LMBTQ+, gyakorlatilag le vannak tiltva. Ezekről vitatkozni szinte bűnnek számít ezekben az országokban, a cancel culture miatt.


A "mi oldalunk", azaz Magyarország (a "keleti országok") oldala ezzel ellentétes, itt a korábbi társadalmi status quo fenntartása a cél. Nincs tiltott téma, de itt is van egyfajta cancel culture, persze itt azok kerülnek cancel-elésre, akik a fennálló status quo megváltoztatására tesznek kísérletet.


A két felsorolt oldal között a különbség a politikai érdekkörökben van: míg a nyugati országok esetében profitorientált, globalista érdekköröket lehet felfedezni a háttérben, a keleti államok esetében a helyi kormányok az események fő mozgatórugói. Számomra, mint egyszerű ember számára egyfajta politikai háborúnak tűnik az egész, ahol a keleti kormányok és a nyugati globalista pénzemberek a másik oldal érdekeit sértve védik a sajátjukat.


Azonban a kép árnyaltabb az iszlám országok esetében: míg ezek szinte kivétel nélkül "keleti" országok, addig a náluk vagy általuk elkövetett erőszakos, véres, kegyetlen cselekmények hátterében felsejlik az elvileg főellenségnek titulált nyugati pénzemberek támogató keze.

2023. nov. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!