Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emberölés előkészületének...

Emberölés előkészületének számít, ha egy személy kijelenti ( haveri korben, úgy hogy a másik személy nem tudja) hogy meg fog ölni egy másik személyt, ha az egy bizonyos dolgot csinál és ez a hatóságok tudomására jut?

Figyelt kérdés
jún. 13. 15:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
Téged is meg akartak verni lapáttal?
jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Fsms ***** válasza:
0%

Erősen függ a helyzettől. Ezt ki lehet jelenteni viccesen is.

Ha a hatóság tudomására jut, behivatják tanúként, és dönt a rendőr.

jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
82%
Ha minden esetben, akkor kábé a fél országot börtönbe lehetne zárni emberölésre való előkészület miatt. És nem csak itt, hanem bárhol a világon.
jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Valami paragrafust linkeltek vagy csak kitaláció?
jún. 13. 15:41
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

Vajon hány feleség mondja azt heti párszor mikor találkozik a férje random eldobott zoknijával oda nem illő helyen, hogy "esküszöm megfojtom"? Ez emberölés előkészülete? Vagy random polgár bármilyen ügyfélszolgálati egyeztetés után, hogy "bele kellett volna verni a fejét az asztalába". Ez emberölés előkészülete?


Na kb ennyire kell komolyan venni, ha valaki azt mondja "agyonütöm egy lapáttal" a másikra. Azért ez messze van az "emberölés"-től, de még a életveszélyes fenyegetéstől is.

jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
64%

Nem, szólásszabadság van. Tudod te hogy pl. egy politikus hány fenyegető levelet, üzenetet kap napi szinten? Nézd meg radics pár facebookos részét, napi szinten megfenyegeti valaki.

A rendőrség csak akkor foglalkozik ilyen üggyel (és akkor sem gyilkossági kísérlet, csak fenyegetés) ha van reális esélye a megvalósításnak.

Pl. ha én azt mondom hogy holnap megöllek, senki nem fog vele foglalkozni, mert azt sem tudom ki vagy, hol vagy, és én is büntetlen előéletű vagyok.

De ha pl. a barátnőmet zaklatom, megverem, megerőszakolom, ezért megbüntetenek, majd amikor kijövök a börtönből megfenyegetem hogy meg fogom ölni, akkor azzal már foglalkoznak, hiszen simán elképzelhető, hogy be is váltom a fenyegetést.

jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Dr a törvény az állítja, hogy emberölés előkészülete is bűncselekmény és elítélendő!
jún. 13. 16:00
 8/35 anonim ***** válasza:
0%

Na akkor feljelentem a barátomat, mert azt mondta lövöldözős multizás közbe, hogy "Meg foglak ölni!"


🤣

jún. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

8.

És az engem hol érdekel?

jún. 13. 16:12
 10/35 anonim ***** válasza:

#7

A törvény azt mondja, hogy

"(2) Nem büntethető előkészület miatt,

a) akinek önkéntes elállása folytán marad el a bűncselekmény elkövetésének megkezdése"

Mivel a bűncselekményt nem követték el (nem történt emberölés), ara előkészület sincs.

[link]

jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!