Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki jogosulatlanul...

Ha valaki jogosulatlanul kezel láncfűrészt, arra milyen bírság szabható ki? Vagy a munkáltatóra ha így alkalmaz valakit?

Figyelt kérdés
Sem munkavédelmi sem erdészeti jogszabályokban nem találtam erre vonatkozólag semmit, viszont biztos vagyok benne hogy ha egy hatósági ellenőrzés során kederül hogy nincs gépkezelői jogosultsága a munkavállalónak akkor a dolgozót és a munkáltatót is megbírságolják. A kérdés hogy milyen esetekben és mekkora bírságra lehet ilyenkor számítani.

jún. 7. 17:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A papírt azért kapta a dolgozó, mert megmutatták neki, hogy hogy kell dolgozni az adott géppel, és elmagyarázták, mire kell vigyázni, hogy kell elkerülni a baleseteket. Ennyi az elvárás a munkáltató felé. A dolgozó saját hülyesége nem a munkáltató sara. Az se, ha a dolgozó a tanfolyamon nem az oktatóra figyelt, hanem a mobilját simogatta helyette.
jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#11 Ha elvégezte a tanfolyamot, kapta a jogosítványt, ha megkapta az összes munkavédelmi oktatást, akkor igazad van. Különben nincs.
jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12

Ennek a hsz-nak mi értelme van szerinted?

Én pont arról, és csak arról az esetről írtam a 11-ben, amikor valaki elvégez egy tanfolyamot, minden tartalmával együtt, és erről papírt is kap.

(Nálunk a cégnél is volt ilyen, kb. 5-6 napos, heti 1 nap, elméleti és gyakorlati oktatással.)

jún. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!