Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki jogosulatlanul...

Ha valaki jogosulatlanul kezel láncfűrészt, arra milyen bírság szabható ki? Vagy a munkáltatóra ha így alkalmaz valakit?

Figyelt kérdés
Sem munkavédelmi sem erdészeti jogszabályokban nem találtam erre vonatkozólag semmit, viszont biztos vagyok benne hogy ha egy hatósági ellenőrzés során kederül hogy nincs gépkezelői jogosultsága a munkavállalónak akkor a dolgozót és a munkáltatót is megbírságolják. A kérdés hogy milyen esetekben és mekkora bírságra lehet ilyenkor számítani.

jún. 7. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milliós.
jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fsms ***** válasza:

Szerintem van jogszabály.


[link]

jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes. Szerintem akinek van otthon láncfűrésze, azoknak elvétve van csak gépkezelői jogosultsága.
jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen.
jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
#3 otthon nem napi 8 órában döntesz-gallyazol-méterezel.
jún. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

5.

Az még roszabb, mert nincs otthon benne gyakorlatod, ez olyan mint a hétvégi vezetés azok csinálják a legtöbb kárt ki nem mindig, csak néha vezetnek .

jún. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De hétvégén nem kamiont vezetnek full rakománnyal. (Fadöntés)
jún. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7.

A láncfűrész kezelő amúgyse vezet kamiont!

Aki meg igen annak van jogsja!


Nem tudom mit akartál ebből kihozni de nem sok értelme volt!

jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Semmilyen gépet nem szabad úgy működtetni egy munkahelyen, hogy nincs gépkezelői végzettsége a dolgozónak. Még egy nyomorult fűszegélynyírót se. Otthon ha levágod a lábad a fűrésszel, hát barom voltál, ez van. De egy munkahelyet nagyon megbüntetnek, ha nincs valamiről papírja a dolgozónak, mivel a tanfolyamhiányt súlyos veszélyeztetésnek nevezik. Ezek miatt a durva büntetések miatt küldenek el mindenkit tanfolyamra a munkáltatók.

Itt elég szépen elmagyarázzák a témát:

[link]

A büntetés kiképzetlen munkavállalónként 100 E-től kezdődik, és maximum 100 M lehet.

Itt a 3-6. §-okban vannak összegek:

[link]

jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9.

De hogyha paírral vágja le magát az rendben!

jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!