Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy baleset esetén mi történik...

Egy baleset esetén mi történik ha én utas vagyok kiszállok utána a vezető is kiszáll és azt mondja hogy én voltam a vezető?

Figyelt kérdés
máj. 20. 06:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy mi történik? Vagy elkezdtek vitatkozni vagy rábólintasz és te is azt mondod hogy te voltál a vezető. Arra hogy összeverekedtek-e mi itt nem fogunk tudni választ adni mert ehhez ismernünk kéne mindkettőtök személyiségét.
máj. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha személyi sérülés történt, akkor megkezded az elsősegély nyújtást, közben 112-n mentőt, rendőrt hívsz, jelzed hogy utasa voltál ilyen balesetnek.


Ha személy nem sérült csak érték (állat, növény, tárgy), akkor 107-tel rendőrt hívsz helyszíneléshez, jelzed hogy utasa voltál ilyen balesetnek.

máj. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én minden autósnak javaslom, hogy vegyen három fedélzeti kamerás rendszert az autóba.

Egy az autó előtti útról, egy az autó mögötti útról, egy pedig az utastérről készít felvételt.


Ilyen esetben konkrétan megdönthetetlen bizonyíték lenne, hogy ki vezetett, és ki volt a hibás.


De jó arra is, hogy pl. egy rendőrségi intézkedést rögzítsen, hiszen kilát az ablakon, de arra is jó, egy jobb típus, hogy rögzítse, ha a parkoló autónknak koccannak, és a vétkes autó lelép.


Így nem kellene azon görcsölni, hogy vannak-e tanúk, van-e térfigyelőkamera, ami rögzítette az eseményt. Sem azt, hogy egy esetleges hamis tanú azt mondja, hogy látta, hogy épp nem az utat figyelted, hanem pl. telefont vagy hátranézett a sofőr, hogy rávarrják a bűnösséget, vagy mert egyszerűen rosszul látta.


Komolyan nem értem, hogy miért nincs még mindig minden autóban ilyen rendszer, 70 ezerért már kb. egész jót lehet kapni, persze van annál drágább és jobb is, de egy baleset, esetén simán behozhatja az árát.


Most is minden autótulajdonosnak javaslom, hogy gondolja át egy ilyen kügyű vásárlását, és ne ezen spóroljon.

máj. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljesen máshogy sérül meg a vezető és az utasa egy balesetnél.


Hál istennek a helyszíni szemlebizottság azért nem a hülyék gyülekezete.

Ilyen f@szságokkal, hogy "nem is én vezettem" ..... azért a zsarukat nem lehet átverni.

máj. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem minden balesetnél sérül meg mindenki. Bőven megesik, hogy a vétkes autóban senki se sérül meg. Nyilván ez a kérdés csak ilyenkor merülhet fel.
máj. 20. 08:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Hármas a válaszod jó egyet leszámítva, utasként hogy szereljek föl más autójába fedélzeti kamerát?
máj. 20. 08:18
 7/11 A kérdező kommentje:
Kettes tehát úgy érted hogy annak lesz igaza aki előbb mondta?
máj. 20. 08:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Tehát egy autó utasa vagy és ennek az autónak a sofőrje azt mondja a baleset után, h te voltál a sofőr.

Ha nem a tied az autó, akkor sztem senki sem fog neki hinni. Ha tied az autó, akkor gondolom nem adnád oda olyannak a volánt, aki utána ilyet csinál veled.

Ha mégis, akkor majd lesz rendőrségi szembesítés, ahol az esetek 99,9%-ában úgyis kiderül, h ki kamuzik, mert a rendőr kérdez 2 olyat, h aki nem az igazat mondja simán belekavarodik.

máj. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor is. Kikérdezik a szemtanúkat, ki melyik oldalról szállt ki, térfigyelő kamerákat néznek, nyomok is vannak a kocsiban.

Elég nehéz lenne letagadni, és bár senki nem köteles magára terhelő vallomást tenni, enyhítő körülménynek számít. Mindazonáltal ha ártatlant vádol meg, tereli a gyanút, akkor bizony az bcs., és nem elég, hogy a baleset okozásával vádolják majd meg, hanem még egyéb miatt is eljárás indul ellene, és sokkal súlyosabb büntetést kap.

máj. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

" Ha tied az autó, akkor gondolom nem adnád oda olyannak a volánt, aki utána ilyet csinál veled. "


Ha látnok lennék is előre látnám ki mit csinál a akkor olyan autóra penzem amit tényleg senkinek se adnék oda

máj. 20. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!