Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért ki volt a felelős?

Ezért ki volt a felelős?

Figyelt kérdés

Nem csináltunk belőle rendőrségi ügyet, sajnos...


2018 őszén egy csoportos vadászaton vettem részt, négy társammal együtt.

Vidékre mentünk, egy dél-Hevesi falu melletti füves pustára, amin azert volt néhány olajbokor is,

kb 13 kilométerre lehetünk a Tisza ártértől, és a Tisza-tótol. A vadászat közepén jó látási viszonyok között egy füves-fás szakaszon sétaltunk át, amikor a társam lött egyet a levegőbe. Én annyira beijedtem, hogy elkezdtem üvölte futni [ ez volt az első vadászatom] sajnos nem vettem észre ijedtemben egy mélyedést, beleléptem, elestem, bele egyenesen egy büdös szagú állot vizes árokba. Miután kihúztak nem győződtek meg semmiről sem, csak nevettek. Az esésem után 7 napig voltamázas [38.8] és rettentően köhögtem. Három hetet kellett odahaza,lábadoznom, a munkámból egy nagy csomó mjnkanap kiesett. De egy hónap alatt rendbejöttem.

Azóta ha felhozom ezt, ugyanúgy semmibe veszik.


Ez vadászbaleset?


Köszönöm a választ!


-Ádám



febr. 24. 11:24
 1/5 A kérdező kommentje:
A hibákért elnézést előre is, egy régi Laptopról írok.
febr. 24. 11:26
 2/5 DK-s ***** válasza:
83%

Ez nem "vadászbaleset", csak szimpla baleset.


A baleset azért következett be, mert megijedtél.

febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre olvasva nem vagyok arról meggyőződve, hogy a betegségednek köze volt az eséshez. Oké, víz meg minden, de valahonnan össze kellett szedni egy felsőlégúti kórokozót, ha köhögtél, az meg nem a pocsolyában terem.

Másrészt ezzel a rendőrség sem tudna mit kezdeni, hogy te egy vadászaton egy lövés hangjától üvöltve belefutsz egy árokba.

Ráadásul most azon akadsz fent, hogy több, mint 5 éve VALAMI miatt beteg voltál hetekig?

Engedd el, komolyan...

febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát saját akaratodból elmentél valahova, ahol tudtad mi fog történni. Éles lőfegyvert fognak elsütni.


Ez meg is történt, és te a lövést követően elkezdtél rohanni. Beleestél egy árokba, majd a többiek azonnal a segítségedre siettek és kihúztak.

Te estére megbetegedtél.


1. Miben szeretnél felelőst keresni? Hogy ki a hibás azért, hogy megbetegedtél? Segítek, két opció van.

Az egyik és legvalószínűbb a senki.

A második pedig te magad.


2. Nem vagyok orvos. De én azért a betegségeket nem úgy ismerem, hogy “elkapod” a betegséget délután kettőkor és este hatra már lázasan fulldokolsz és köhögsz. Legalább egy nap szokott ez lenni, de nyilván mindegyik más.


Szerintem tarts egy jó kis önvizsgálatot, ezt viccen kívül mondom. Évekkel ezelőtt beleestél egy vízbe. Igen, ezen egy társaság kacag. Ott, akkor megértem, hogy nem vicces neked, de ennyire megsértődni ezen?

Hát 100 ilyen sztorit tudnék mondani az életemből, ahol ilyen szerencsétlen voltam. Haverok röhögtek egy jót, majd félóra múlva már én is. Hagytam ott cipőt lápos vidéken és a többi és a többi.. szerintem próbálj ezen túl lépni és inkább kacagni rajta, de nyilván a te életed.


“ Nem csináltunk belőle rendőrségi ügyet, sajnos...”

Rendőrségi ügyet? Nem csak orvos, jogász sem vagyok, így segíts nekem. Milyen szabálysértést vagy bűncselekményt követtek el részedre, amiért lehetett volna ebből rendőrségi ügy? Komolyan mondom akár fiatalabban, akár mostani fejjel.. ilyen ember lenne a társaságunkba, már nem lenne. Hát, hogy lehet ilyen bagatel dolgon rendőrséget kiabálni?

febr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebből nem lehetett volna rendőrségi ügyet csinálni. Ne menjél velük többet vadászni. És mással sem, ha ennyire megijedsz.
febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!