Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne még egy kérdésem az...

Lenne még egy kérdésem az albérletemmel kapcsolatban. Ugye a gond az hogy nem a tulaj írja alá az átvételi elismervényt, a jogász az alábbiakat írta, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Tisztelt Címzett!


Megerősítem, hogy az átvétel jogszerűségét valamilyen formában az átvevőnek igazolnia kell. Ez jogviszonytól függően többféle okirat is lehet.

1) Meghatalmazás - Az Önnel folytatott beszélgetés során azt állapítottuk meg, hogy erről lehet szó. Meghatalmazása akkor van az átvevőnek, ha az egyébként átvételre jogosult (Bérbeadó) helyett jár el. Ebben az esetben azt javaslom, hogy kérje el a meghatalmazást, és az átvételi elismervényen tüntessék fel, hogy a meghatalmazott - az xxxx - napon kelt meghatalmazása alapján, a Bérlő nevében vette át az összeget. Az átvételi elismervény bizonyítóereje "felerősíthető" két tau aláírásával (+lakcím és teljes név).


2) Engedményezés - Ez az okirat akkor jön szóba, ha a Bérbeadó az ön felé fennálló bérletidíj követelését valamilyen oknál fogva átengedi annak a személynek, aki azt beszedi (például az ellátás fejében). Ebben az esetben Önt az engedményezés tényéről értesíteni kell, úgy, hogy a bérbeadó kifejezetten írásban azt is lenyilatkozza, hogy Ön bérletidíj összegét az átvevőnek és nem neki, mint bérbeadónak adja át. Ezt az engedményezési okiratot a Bérbeadónak mindenképp alá kell írnia csak úgy fogadható el (itt is előnyösebb a fent említett "két tanús" forma").


Egyéb esetben azt javaslom, hogy csak a bérlő által is aláírt átvételi bizonylatot fogadjon el.


Remélem a fentiekkel tudtam segíteni.


Üdvözlettel,


Ezeket én átküldtem emailben, de ha egyik megoldást sem engedik meg akkor mi lesz?


2023. dec. 16. 18:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A bérleti szerződésben az van hogy a tulaj veszi át és papírt ad róla. Ezt már a szerződésbe bele kellett volna írni.
2023. dec. 16. 18:14
 2/14 DK-s ***** válasza:
0%

Elmondom még egyszer!


Ugrasd be őket, majd hívd rájuk a zsarukat!


Mi nem érthető ezen?!

2023. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Magyarul úgy érted, hogy egy ő általuk kreált nem szabályos papírt írjak alá, majd azzal a rendőrségre
2023. dec. 16. 18:42
 4/14 anonim ***** válasza:
Most mire vagy kíváncsi, mire kell választ adni? Mert a kérdésből nem derül ki semmi.
2023. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ott van a kérdés. Ha egyikbe se mennek bele akkor mit csináljak?
2023. dec. 16. 19:06
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell kivenni azt a lakást.
2023. dec. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Könnyű mondani leszázalékoltan, minimális fizetésből hogy vegyék ki másikat. Nem jókedvemből lakók ott. Én aki betartom a szerződést, még én menjek el?
2023. dec. 16. 19:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Keress másik albérletet, ahol nem ilyenek a tulajok. Nem kötelező dolog a bérlet, ez két fél kölcsönös egyetértésén alapul. Ha nem értetek egyet, akkor nincs szerződéskötés és keresel más megoldást. Ha a tulaj nem hajlanó igazolni a pénz átvételét, te pedig nem bízol meg benne, akkor nem adod oda apénzt és felmondjátok a bérletet. Ennyi.
2023. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De ha azt akarja hogy megkapja a pénzt, akkor be kell tartani a jogász által elmondottakat. Amúgy mindenhol kauciót kérnek, miből?
2023. dec. 16. 19:27
 10/14 A kérdező kommentje:
Van közjegyzői szerződés
2023. dec. 16. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!