Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt hogyan kell értelmezni?

Ezt hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, tönkrement a zár. Eddig mindenki azt mondta, ez a tulajdonos költsége viszont valaki ezt írta Nekem:


"Átgondoltam amit írtál a zárról. A rossz hírem az, hogy valószínűleg a gondnoknak van igaza.

Bérlakás esetén a burkolatok, ablakok, berendezési tárgyak karbantartásával, pótlásával, cseréjével kapcsolatos költségek viselésére a megállapodás az irányadó. Ha nincs ilyen, a karbantartás és felújítás a bérlőt, pótlás és csere a bérbeadót terheli. Meg kellene nézni a szerződést.

Ha viszont egy lakás szociális bérű és a tiéd tulajdonképpen az, akkor valamennyi a bérlőt terheli.

Szóval úgy gondolom, hogy a fele fele jó megoldás, bármennyire is rosszul érint ez téged.

Sajnálom, hogy tönkrement a zár, de a dolgok folyamatosan kopnak, elromlanak ahogy használjuk őket, sajnos ennek ára van. "


De ez nem szociális bérlakás, se nem bérlakás, én albérlő vagyok és szobát bérlek.


2023. nov. 16. 13:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Állitólag egy német márka. Ennyit tudok.
2023. nov. 16. 13:38
 12/16 anonim ***** válasza:
Winhhaus?
2023. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

4: tanuldmár meg, hogy "ugyanaz". Írd le 100-szor.

Szétszedve teljesen mást jelent, és értelmetlen a mondantod.

2023. nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A tulajdonost terheli, ugyanis ami a rendeltetésszerű használathoz kell, lsd zárható ajtó, ablak, stb...annak cseréje a tulajt terheli.

Nekem anno egy gáztűzhellyel volt hasonló szitu, illetve egy gázkonvektorral, mindkettő cserés lett, ment a huzavona, aztán beleegyeztem,hogy én vállalom a községet, de annsk erejéig nem fizetek bérleti díjat, lelakom.

Ezzel tulajdonképpen a tulajdonos fizette ki....

2023. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, ilyenkor a tulajt terheli a költség. Hát ezért is kapja a bérleti díjat, hogy az amortizációt is fedezze.

Akkor tudnám elképzelni, hogyy kérnek tőled pénzt a zárcsere miatt, ha elhagyod a kulcsodat és ezért kell cserélni.

2023. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ráadásul itt olyan speciális helyzet van, hogy nem a tulaj kéri a pénzt hanem a gondozója (nem gondnok, csak egy szociális segitő) és én nem vele szerződtem, és ha én adnék esetleg valamire pénzt a tulajnak, az nem maradhat nála (leadja a pénzt a gondozónak)
2023. nov. 16. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!