Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt hogyan kell értelmezni?

Ezt hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, tönkrement a zár. Eddig mindenki azt mondta, ez a tulajdonos költsége viszont valaki ezt írta Nekem:


"Átgondoltam amit írtál a zárról. A rossz hírem az, hogy valószínűleg a gondnoknak van igaza.

Bérlakás esetén a burkolatok, ablakok, berendezési tárgyak karbantartásával, pótlásával, cseréjével kapcsolatos költségek viselésére a megállapodás az irányadó. Ha nincs ilyen, a karbantartás és felújítás a bérlőt, pótlás és csere a bérbeadót terheli. Meg kellene nézni a szerződést.

Ha viszont egy lakás szociális bérű és a tiéd tulajdonképpen az, akkor valamennyi a bérlőt terheli.

Szóval úgy gondolom, hogy a fele fele jó megoldás, bármennyire is rosszul érint ez téged.

Sajnálom, hogy tönkrement a zár, de a dolgok folyamatosan kopnak, elromlanak ahogy használjuk őket, sajnos ennek ára van. "


De ez nem szociális bérlakás, se nem bérlakás, én albérlő vagyok és szobát bérlek.


2023. nov. 16. 13:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ráadásul ez nem karbantartás, felújítás, hanem csere, és ketten lakunk ott a tulajdonossal.
2023. nov. 16. 13:05
 2/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg mit ír az albérleti szerződés. Az az irányadó.
2023. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Csak annyit hogy a rendkivűli felújítás a bérbeadót terheli, a karbantartási munkák engem. De ez zárcsere. Nem egyértelmű a szerződés
2023. nov. 16. 13:11
 4/16 anonim ***** válasza:
Ugyan az mint amikor autót bérelsz és rendeltetésszerű használat mellett elromlik, neked semmilyen kiadásod nem keletkezik.
2023. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Alapvetően ha nem a te hibádból történik kár az albérletben hanem simán tönkre megy pl egy mosógép vagy a hűtő vagy elromlik a zár normál használat mellett az mindig a tulajdonos költségére megy. Ha bizonyítható, hogy közöd volt a kárhoz akkor nyilván a bérlő költsége. Ha csak a szerződésben nem állapodtatok meg máshogy akkor ez szokott lenni az alap szituáció.
2023. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egy zárról van szó. Pár ezer forint... még szaki se kell hozzá, nem nehéz kicserélni. Nem balhéznék ennyit ezen.
2023. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Valaki adjon már kölcsön a kérdezőnek ötszáz forintot, hátha vége lesz már a zárcserés sztorinak.
2023. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De ők tízezret akarnak kérni.
2023. nov. 16. 13:33
 9/16 A kérdező kommentje:
Mert hogy húszezer volt a zár meg a munkadíj. Nem szakember csinálta.
2023. nov. 16. 13:34
 10/16 anonim ***** válasza:
Milyen zár ez? Gyanítom csak le akarnak húzni.
2023. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!