Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szabi alatt jön egy mail...

Ha szabi alatt jön egy mail hogy egy excel táblát azonnal dolgozzak ki és küldjem át az szabimegszakításnak számít? Lévén szabi alatt semmiféle munkavégzésre nem vagyok köteles?

Figyelt kérdés
2023. okt. 29. 12:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

"megírtam a mailt a közvetlen felettesnek hogy mielőtt megcsinálom az excelt nyilatkozzon hogy az a nap amikor csinálom szabi-e vagy sem.

Mert ha igen = akkor nem csinálom meg."



Ezzel csak az a baj kérdező, hogy ez nem így működik.


Különösen fontos gazdasági érdek vagy a munkáltató működését közvetlenül és súlyosan érintő ok fennállása esetén szabadság alatt is kötelezhet munkavégzésre a munkáltató.

Ha ilyenkor megtagadod a munkavégzését, akkor akár ki is rúghat.


Most az, hogy ki kell adni azt a napot mégegyszer, az egy dolog.... de lehet, hogy nem jutsz el odáig, mert addigra nem lesz munkád.

2023. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"esetén szabadság alatt is kötelezhet munkavégzésre a munkáltató."


ez így van és ezt le is írtam. Ha ragaszodik a munkához oké de akkor az a nap nem szabadság és az így elszállt napot máskor ki KELL adnia. Le is írtam.

nem adok ajándékba a szar cégének egy napot se, ő se ad nekem semmit.

2023. okt. 29. 17:51
 13/19 A kérdező kommentje:

"Különösen fontos gazdasági érdek vagy a munkáltató működését közvetlenül és súlyosan érintő ok fennállása esetén szabadság alatt is kötelezhet munkavégzésre a munkáltató."


És egy excel tábla amit mailben küldd át egy 100ad rangú szar kis alkalmazottjának (nekem...) az vajon "Különösen fontos gazdasági érdek"??? De ha annyira fontos miért a havi bruttó 240-es szar kis melósának küldi át? MIért nem maga csinálja meg? Hát ha a cég élete múlik rajta....

Ezekre válasz?

2023. okt. 29. 17:57
 14/19 A kérdező kommentje:

"ennállása esetén szabadság alatt is kötelezhet munkavégzésre a munkáltató.“


Egyébként a megfogalmazás NEM PONTOS és épp a lényeg sikkad el. Szabadság alatt soha semmiféle indokkal nem kötelezhet munkára.... a szabadság megszakítáásra és a munka felvételére na arra kötelezhet na de az már nem szabadság.. És ez nem játék a szavakkal hanem a LÉNYEG.


szabi alatt nincs muna soha senkinek még ha a világ sorsa múlik is rajta akkor sem, ez evidens. Hiszen ha van munka = az már nem szabi.

2023. okt. 29. 18:03
 15/19 anonim ***** válasza:
44%
Alapítványi iskolás húgyagyú.
2023. okt. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Justinianus ***** válasza:

"Különösen fontos gazdasági érdek vagy a munkáltató működését közvetlenül és súlyosan érintő ok fennállása esetén szabadság alatt is kötelezhet munkavégzésre a munkáltató."

Ennek nem sok köze van a valósághoz, sőt a hatályos törvényi előírásnak éppen az a lényege, hogy NE kötelezhessenek munkavégzésre szabadság alatt.


A hatályos törvényi előírás ugyanis így szól:

1. A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja.

2. A munkáltató ezen intézkedését írásban indokolja. (!)

3. A munkavállalónak a megszakítással összefüggésben felmerült kárát és költségeit a munkáltató köteles megtéríteni.


Tehát például a munkáltatóm a hétfőtől vasárnapig tartó szabadságom alatt szerda délután értesíthet, hogy három munkatársam ételmérgezést kapott és otthon fekszik 40 fokos lázzal, és rajtuk kívül egy pénteken leadandó kétmilliós pályázatot csak én vagyok képes összeállítani, ezért a szabadságomat csütörtöktől megszakítja.


De a szabadság alatt jön egy e-mail, hogy egy táblát dolgozzak ki, az a nyasgem kategória. És igen, van ilyen cég, ahol ezeket az előírásokat betartják, sőt ismerek többet is, ahol szintén, gondolom, nem csak ezek vannak így az országban. Ha nálunk én vagy más vezető ilyet küldene egy dolgozónak, az másnap menne a munkaügyi bíróságra.

2023. okt. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16 -os!


"2. A munkáltató ezen intézkedését írásban indokolja. (!)"


Azt hiszed nem tudja megindokolni?


Dehogynem...


"3. A munkavállalónak a megszakítással összefüggésben felmerült kárát és költségeit a munkáltató köteles megtéríteni."


Ja, ha addig nem rúg ki szerződésszegésért...


"Ennek nem sok köze van a valósághoz, sőt a hatályos törvényi előírásnak éppen az a lényege, hogy NE kötelezhessenek munkavégzésre szabadság alatt."


Pont, hogy van. BÁRMI lehet az ok, amit csak akar a munkáltató, Itt az a lényeg, hogy meg tudja indokolni... és meg tudja.

Ezért van neki jogásza...(mint én is...az a dolgom, hogy megkeressem a kiskaput.)


"Ha nálunk én vagy más vezető ilyet küldene egy dolgozónak, az másnap menne a munkaügyi bíróságra."


Mint, ahogy te azt elképzeled....


(Nekem pont az munkám, hogy találjam meg azt a jogszabályhelyet, hogy MINDIG a főnöknek legyen igaza a munkavállalóval szemben..... És - sajnos - meg is szoktam találni.

És nem én vagyok az egyetlen jogász, akit ezért alkalmaznak....)

2023. okt. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

""3. A munkavállalónak a megszakítással összefüggésben felmerült kárát és költségeit a munkáltató köteles megtéríteni."



Ja, ha addig nem rúg ki szerződésszegésért..."


Madárka.... ha ki is rúg, az okozott kár attól még áll és él. és térítendő..

mi köze a kettőnek egymáshoz? Hm? elárulod?

2023. okt. 30. 07:00
 19/19 anonim ***** válasza:
Látom, mindkét fiókod működik, tudsz magadnak írogatni.
2023. okt. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!