Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez hátrányos munkahelyi...

Ez hátrányos munkahelyi megkülönböztetésnek számít?

Figyelt kérdés

Egészségügyben dolgozom. Az üzemorvos lekorlátozta az ügyeleti óráim számát, azzalcaz indokkal,hogy mivel van az agyamban egy kis elváltozás ami 10 évvel ezelőtt okozott egy kisebb agyvérzést. Ezt évente kontrollálják, teljesen panaszmentes vagyok. Munkavégzésemben sohasem korlátozott, úgyanúgy el tudom végezni a feladataim, mint bármelyik másik kollegám. A neurológus kezelőorvosom is ráírta a kezelőlapomra, hogy semmi akadálya az ügyeleti munkavégzésnek,és ezt számában Ő NEM korlátozta.

Az a vicc az egészben, hogy szóban el is mondta nekem az üzemorvos, hogy a főorvosnőnkkel beszélte ezt meg.

Úgy gondolom, ez a korlátozás az egészségi állapotommal való hátrányos megkülönböztetés fogalmát kimeríti, ráadásul így anyagi hátrányt is elszenvedek a többi kollegámmal szemben.(kb. Az ügyeleti órákkal tudunk mi az eü-ben "jobban" keresni.)


2023. okt. 9. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem.


Bár engem korlátozna már egyszer valaki a munkában. Micsoda gondjaid vannak.

2023. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Az üzemorvos véleménye köti a munkáltatót, az lenne törvényellenes, ha szembe menne vele.
2023. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De itt pont az van, hogy a neurológus szerint lehet ügyeletet adnia korlátozás nélkül, az üzemorvos meg mégis korlátoz....

Tudni kéne, hogy pontosan miért....

Illetve az üzemorvos felülbírálhatja - e a neurológusi véleményt?

2023. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!