Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekmény, amit régen...

Bűncselekmény, amit régen csináltam? Szemét voltam? Azonos a kettő? Lehetek szemét úgy, hogy minden törvényt betartok?

Figyelt kérdés

Felmentem Anotalkra és olyanokat irkáltam sok embernek, hogy a k. anyját, utálom, gyűlölöm, hasonlók. Pedig ők semmit nem írtak nekem. Semmit nem is vétettek ellenem. Volt olyan is, hogy kipécéztem egy csoportot kimondottan és őket szidtam. Például beállítottam, hogy lányokat és hogy milyen korosztályban, majd volt, hogy valakit addig szekáltam, ameddig nem sírt.


Azóta megbántam.


Egy ilyenért fel lehetne jelenteni és bíróság elé állítanának?



2023. szept. 19. 16:52
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#20.

Kit zaklattam????


Ennyi erővel a telefonbetyárkodás is zaklatás. Egyszer beszéltem velük. Nem felel meg a törvényben foglaltaknak.


Mi alapján állítod, hogy indulhat eljárás?


"222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség:1 év"


Ugye vágod, hogy az Anotalkon ilyet nem is lehet. Az sem bűncselekmény, ha mész az utcán és mindenkinek azt mondod, aki szembejön, hogy gyűlöllek, csúnya vagy stb.

2023. szept. 20. 18:28
 22/26 A kérdező kommentje:
A zaklatás többszöri alkalommal valósul meg, valamint abban az esetben, ha valaki súlyosan beavatkozik valaki más életébe (például követi a házáig vagy beköltözik a padlására). Enélkül nincs zaklatás. Ha ez nem így lenne, akkor minden második embert fel lehetne jelenteni zaklatásért, mivel minden második ember okozott már szándékosan valaki másnak lelki fájdalmat. Aki nem, az hazudik vagy egy földre szállt szent.
2023. szept. 20. 18:41
 23/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%

"Normális vagy? Munkatáborba küldenél pusztán amiatt, mert anno lányokkal csináltam ezt? "


Persze. Simán.


"Örülök neki, hogy nem te vagy a törvényhozó... Milyen alapon ítélnél el? Akkoriban így vezettem le a feszültségem. "


Én pedig most vezetem le így.


"Direkt azért tettem, mivel ők gyengébbek és ők is többször bánatot okoztak nekem"


Korábban azt írtad, hogy olyanokkal csináltad, akik hozzád sem szóltak, sőt nem is ismerted őket. Most akkor melyik?


"Szerinted ezért a legszigorúbb büntetést, bíróságot érdemelnék????"


Attól függ mit értünk legszigprúbb büntetés alatt. A kőfejtő, vagy egy pár év elmegyógyintézetben. Hiszen elmebetegekre jellemzően viselkedsz.


" [link]


Nem volt rendszeresség, nem avatkoztam bele senkinek súlyosan a magánéletébe (pl. nem követtem senkit)."


Te írtad: "olyanokat irkáltam sok embernek, hogy a k. anyját, utálom, gyűlölöm, hasonlók." + "addig szekáltam, ameddig nem sírt."

Ez minimum beavatkozás más magánéletébe (="k.anyját, utálom, gyűlölöm, hasonlók"), mégpedig tartósan (="ameddig nem sírt").


"Meg amikor már sírt, akkor leírtam, hogy bocsánat, majd rövidesen kiléptem."


Ha én itt most leírom neked, hogy bocsánat, hogy kőfejtőbe vagy elmegyógyintézetbe való szánalomnak tartalak, akkor minden rendben van, semmi sem történt?

2023. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
55%

"Szerintem ez jogilag határeset. Jogászt kellene erről megkérdezni."


Én az vagyok.

Nincs itt semmi határeset, ez így nem bűncselekmény.


Ettől még egy utolsó rohadék vagy (voltál), kérdező!

2023. szept. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#23.

A női nemre gondoltam.

2023. szept. 21. 21:27
 26/26 A kérdező kommentje:

Mármint az alatt, hogy bántottak.


Milyen alapon mondasz olyat, hogy munkatáborba küldenél?


Hogy avatkoztam bele a magánéletébe? Ez miféle beavatkozás? Beavatkozás egy ártatlan embernek azt mondani, hogy gyűlölöm, utálom, k. anyját? Nem azonos a tartósság és a rendszeresség. Ha mondjuk valakit bejelölnék Facebookon és rendszeresen írnék neki, majd ha letiltana, akkor új fiókkal tenném ugyanezt, az rendszeres lenne. De ez nem az.


Nem bűncselekmény, többen leírták. Akkor te miért akarod feltétlen bemesélni?


Kapom a büntetést azóta is a karmám miatt az élettől... Ez neked nem elég?

2023. szept. 21. 21:34
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!