Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekmény, amit régen...

Bűncselekmény, amit régen csináltam? Szemét voltam? Azonos a kettő? Lehetek szemét úgy, hogy minden törvényt betartok?

Figyelt kérdés

Felmentem Anotalkra és olyanokat irkáltam sok embernek, hogy a k. anyját, utálom, gyűlölöm, hasonlók. Pedig ők semmit nem írtak nekem. Semmit nem is vétettek ellenem. Volt olyan is, hogy kipécéztem egy csoportot kimondottan és őket szidtam. Például beállítottam, hogy lányokat és hogy milyen korosztályban, majd volt, hogy valakit addig szekáltam, ameddig nem sírt.


Azóta megbántam.


Egy ilyenért fel lehetne jelenteni és bíróság elé állítanának?



2023. szept. 19. 16:52
1 2 3
 11/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
20%

"Tudod mi az Anotalk? Beszélgetni lehet. Anonim. "


És? Attól, hogy anonim, még ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá. Én értem, hogy neked nem tetszik, amit írtam, de ettől még te magad írtad le, hogy zaklattál másokat. Az szintén nem releváns a bűncselekmény elkövetése szempontjából, hogy a másik fél fel sem veszi egy elmebeteg ember zaklatását, vagy pedig sír miatta.


"Nem hinném, hogy túl sokan féltek volna tőlem."


Kedd délután van, hinni meg vasárnap reggel kell a templomban. Itt is igaz: az, hogy valójában félt-e tőled bárki is, vagy csak egy szerencsétlen hülyének gondolt, szintén lényegtelen abból a szempontból, hogy amennyiben az írásod alkalmas volt a megfélelmlítésre, akkor elkövetted azt, függetlenül attól, hogy valóban félelmet keltettél-e.


"Az interneten számtalan más ilyen ember is van. Akkor mind mehetünk a sitre??"


Én abszolút örülnék neki. Bár a börtön túl enyhe, én a kőfejtőt javasolnám. A világ egy szebb hely lehetne. Sajnos ettől nem kell félned. Attól viszont igen, ha az anonimitás ellenére valaki mégis megtalál. Vannak rá lehetőségek.


"Facebookon láttál már kommenteket."


Ehhez túl értelmes ismerőseim vannak, és/vagy mivel nincs efféle érdeklődési köröm, ezért a facebook nem hozza fel az őrültek kommentjeit.

2023. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%
Asszem csak az büntethető ha azt mondod valakinek hogy ölje meg magát...? De lehet még az se.
2023. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

#11.

Normális vagy? Munkatáborba küldenél pusztán amiatt, mert anno lányokkal csináltam ezt? Direkt azért tettem, mivel ők gyengébbek és ők is többször bánatot okoztak nekem. Örültem neki, hogy szomorúak voltak miattam. Szerinted ezért a legszigorúbb büntetést, bíróságot érdemelnék???? Milyen jogon mondasz ilyet?


Nem volt alkalmas megfélemlítésre. Nem zaklattam senkit.


[link]


Nem volt rendszeresség, nem avatkoztam bele senkinek súlyosan a magánéletébe (pl. nem követtem senkit).


Nem félemlítettem meg senkit és nem is volt alkalmas rá. Csak az önbizalmukat ástam alá eléggé.

2023. szept. 19. 18:15
 14/26 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy nem te vagy a törvényhozó... Milyen alapon ítélnél el? Akkoriban így vezettem le a feszültségem. Azóta megbántam.
2023. szept. 19. 18:16
 15/26 A kérdező kommentje:

#12.

Akkor Koplárovics Béci szerint miért kellene kőfejtőbe mennem és bíróság elé állnom?


Azóta már nem teszek ilyet.

2023. szept. 19. 18:17
 16/26 anonim ***** válasza:
47%
Kilences vagyok, pszichológushoz küldtelek, nem sittre.
2023. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdező!


Amit csináltál, az nem bűncselekmény.


Más kérdés, hogy egy gerinctelen f@sz vagy (voltál).


Szerencséd, hogy az oldal anonim volt.... így nem tunak megtalálni..

2023. szept. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

#17.

Ugyan... Fiatal lányokkal csináltam ezt. Nem hinném, hogy ők akárcsak meg akartak volna találni. Meg amikor már sírt, akkor leírtam, hogy bocsánat, majd rövidesen kiléptem.

2023. szept. 20. 16:07
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak voltál. Most is az vagy.
2023. szept. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez jogilag határeset. Jogászt kellene erről megkérdezni. Valószínűleg, ha a sértett bejelentést tesz, zaklatásért indulhat eljárás, de ez nagyon ritka. De ezt is feltételes módban írom. Ha sok éve tetted, valószínűleg elévült már, valamint az ilyen magánindítványra büntetendő. Ha eddig senkit se zavart, kábé nulla ennek az esélye.

Egyébként ez valóban utal pszichés gondokra. Ha valakinek az okoz örömet, hogy másokat kiborításig zaklat, azt élvezi, hogy a másik szenved, az szadista jellemre utal. Ama ritka pillnatnak lehetünk itt tanúi, amikor egy internetes troll őszintén megnyílik.

Tanulj belőle, máskor ne csinálj ilyet, nemcsak magad, hanem mások miatt se. Próbáld fejleszteni az empátiádat.

2023. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!