Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcán jelöletlenül hagyott...

Utcán jelöletlenül hagyott csatornalyukba léptem,kártérítési igényem van sérülés miatt,mekkora összeget igényelhetek?

Figyelt kérdés

Hogy kell ezt kiszámolni? Alsó lábszár sérülésem lett,de nem tört el. Semmi elkerítés,jelölés nem volt.

Nagyjából sem tudom megítélni. Azt mondták,írjam le. De mennyi? Segítenétek?

Olyan összeget akarok írni,amit meg is kapok. Nyilván nem milliós nagyságrendűt.

De ebben a hónapban kevesebb lesz a fizu. Lehet,csak a fele. Azért az nem mindegy. Műszakolok amúgy. Eddig úgy néz ki,6 munkanap marad ki. De előre nem látható, mennyi. A seb csúnya,elláttak a kórházban, de már antibiotikumot is kaptam,mert gyullad. Ki tudja,mikorra gyógyul meg.


2023. szept. 14. 20:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha aznap dolgozni is tudtál menni, akkor nincs kiesett munkabér sem.

Nem kapnál semmit az égvilágon.

Ha mondjuk egy hónapig gipszben lennél, és emiatt nem tudnád a munkádat végezni, mert mondjuk buszvezető lennél, akkor azt a kiesett munkabért lehetne leverni rajtuk.

2023. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
22%
Erre nem fogsz kapni egy fillért sem.
2023. szept. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Dehogy tudtam menni...3 napig felpolcolt lábbal ültem az ágyon otthon. Ha csak megmozdítottam,levert a víz...

Tegnap talpaltam délelőtt, mert dolgom volt. Csupa fekete lett a bokám.

Ma lesz a 2. kötéscsere. Kíváncsi leszek.

Szerdán nagyon csúnya volt. Dagadt,gyulladt..


Megsérült a csonthártya, megnyomta a cső széle. Azt mondta a háziorvos, hogy ameddig teljesen meg nem gyógyul,egyáltalán ne menjek dolgozni.

Mivel állómunkát végzek.

2023. szept. 15. 05:59
 14/16 anonim ***** válasza:

Latlelet, es feljelentes, polgari igeny megjelolesevel.



Ha elloptak a fedelet, akkor a tolvaj fizet (ha meglesz), ha "karbantartas" volt, akkor az, aki ugyhagyta.



"Megsérült a csonthártya"



Az a jog szerint 8 napon tul gyogyulo serules.



39F incel

2023. szept. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Milyen csatornalyuk?


Közműszolgáltató által üzemeltetett hálózat utcai csatornafedele? Amin nem volt fedél?


Láttad már ott korábban az utcán ezt a csatornafedelet?

Az ilyen csatornák (fedelek) jellemzően nem a - gyalogosközlekedésre szolgáló - járdán vannak.. miért is mentél akkor az utca közepén?


Ha ellopták a fedelet, azért a tolvaj felel... ha valaha meglesz.



Egyébként meg kármegosztás : Nem kell a kárnak azt a részét megtéríteni, ami azért van, mert te se úgy jártál el, ahogy az az adott helyzetben általában elvárható: nem körültekintően mentél, nem volt nálad lámpa...

NYISD KI A SZEMED, HA AZ UTCÁN GYALOGOLSZ!


Ezt mind figyelembe veszik a kártérítésnél.. már ha kapsz egyáltalán.

2023. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ebben az orszagban semmit nem kapsz.
2023. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!