Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcán jelöletlenül hagyott...

Utcán jelöletlenül hagyott csatornalyukba léptem,kártérítési igényem van sérülés miatt,mekkora összeget igényelhetek?

Figyelt kérdés

Hogy kell ezt kiszámolni? Alsó lábszár sérülésem lett,de nem tört el. Semmi elkerítés,jelölés nem volt.

Nagyjából sem tudom megítélni. Azt mondták,írjam le. De mennyi? Segítenétek?

Olyan összeget akarok írni,amit meg is kapok. Nyilván nem milliós nagyságrendűt.

De ebben a hónapban kevesebb lesz a fizu. Lehet,csak a fele. Azért az nem mindegy. Műszakolok amúgy. Eddig úgy néz ki,6 munkanap marad ki. De előre nem látható, mennyi. A seb csúnya,elláttak a kórházban, de már antibiotikumot is kaptam,mert gyullad. Ki tudja,mikorra gyógyul meg.


2023. szept. 14. 20:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
0, azaz nulla a legnagyobb amit kapni fogsz ilyenért. Majd egy oldalas levélben leírják hogy akinek szeme van az használja is hiába nincs mit tudom én mivel elkerítve.
2023. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hajnalban mentem munkába. Tök sötét volt. Ott nincs lámpa.
2023. szept. 14. 20:39
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
Akkor köteles vagy lámpát vinni magaddal.
2023. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azaz..lámpát. na ne.
2023. szept. 14. 20:44
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Ha ez így működne hogy csak úgy fizetnének ilyenért, a sok ingyenélő ebből élne hogy minden éjjel mindenféle kósza kátyúkba ugornának bele.
2023. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
200 000- 5 000.000 IG
2023. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

"Alsó lábszár sérülésem lett,de nem tört el."


Hát akkor zérus. Ezzel még munkaképes is vagy.

2023. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%
Látleletet gondolom nem csináltattál, tanú nincs. Semmi esélyed.
2023. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kórházba mentem,ambu lap van. A csonthártya nyomódott meg, 1cm-re be van jelenleg horpadva a sípcsontomnál egy 20Ft-os nagyságú helyen.

A háziorvosom szerint nagyon csúnya sérülés.

2023. szept. 14. 21:43
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Én a várhatóan kieső munkanapokra járó bért adnám össze, de szerintem egy kicsit többet is kérhetsz.

"akinek szeme van az használja is"

Ez hülyeség, még azért is kapsz kártérítést, ha a felmosott padlón eltanyálsz, mert nincs kint jól látható helyen a vigyázz, csúszik tábla. Nyilván a felelős megállapítása itt körülményes, hiszen hibás lehet az önkormányzat is a gyér közvilágításért, szerintem lazán be lehet perelni őket is.

2023. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!