Van rá esély, hogy az Árpád-hídi bűnözőket emberölés (Btk. 161.) alapján állítják majd bíróság elé?
Közúti veszélyeztetés vagy közúti baleset okozása halált okozó alakzata akkor merülhet fel, amikor az élet kioltására irányuló szándék fel sem merül.
Szándékosság ugyanakkor nem csak az, ha valaki kívánja a cselekménye következményeit, hanem az is, ha belenyugszik a következményekbe (Btk 7.)
Na mármost nem kell atomfizikusnak lenni annak belátásához, hogy a belvárosban 130 km/h-val történő "versenyzés" esetén elég egyetlen apró hiba és az ilyen sebességgel történő ütközés esetén bármelyik arra közlekedő halálával végződhet. Volt már erre példa bőven, ha nem változik semmi, lesz is.
Tehát nem arról van szó, hogy előre látja a cselekménye lehetséges következményeit, de könnyelműen bízik azok elmaradásában (gondatlanság), hanem pontosan tudja, hogy reálisan bekövetkezhet más halála, de ő ezt lesz@rja.
Van bármi remény a magyar jogrendszerben, hogy ezek az utolsó patkányok 15-20 évig egy kellemes bv intézet vendégszeretetét fogját élvezni, tekintettel a különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésre?
Maximum a gondatlanságból elkövetett emberölés állna meg.
15-20 évet egy hirtelen felindulásból elkövetett emberölésért szoktak adni.
"Na mármost nem kell atomfizikusnak lenni annak belátásához, hogy a belvárosban 130 km/h-val történő "versenyzés" esetén elég egyetlen apró hiba és az ilyen sebességgel történő ütközés esetén bármelyik arra közlekedő halálával végződhet. Volt már erre példa bőven, ha nem változik semmi, lesz is."
Nem, atomfizikusnak tényleg nem kell lenni, de büntetőjogásznak igen.
Akkor tudnád, hogy amit összehordasz, az egy baromság. Szakmailag.
"Tehát nem arról van szó, hogy előre látja a cselekménye lehetséges következményeit, de könnyelműen bízik azok elmaradásában (gondatlanság), hanem pontosan tudja, hogy reálisan bekövetkezhet más halála, de ő ezt lesz@rja."
De. Pontosan arról van szó.
A közlekedési bűncselekmények (un. vegyes bűnösségi deliktumok) esetén a az alapeset, lehet esetleg szándékos, de súlyosabban minősülő eredményre (halál, életveszély okozása) az elkövetőnek kizárólag a gondatlansága terjedhet ki.
A halálos közúti baleset gondatlan okozása esetén csak a gondatlanság állapítható meg, mind az alapeseti eredmény (legalább súlyos testi sértés) mind a minősített eredmény (halál) esetében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!