Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A futárszolgálatok működését...

A futárszolgálatok működését milyen törvények szabályozzák?

Figyelt kérdés

Rendszeresen úgy szállítanak ki dolgokat, hogy munkaidő után, vagy aznap reggel értesítenek arról, hogy küldeményem fog érkezni, és otthon kell lennem, ha igényt tartok a megrendelt termékre. Másik időpontról egyeztetésre nincs lehetőség, mert náluk ez nem szokás (sic!), vagy az erre szolgáló webfelület nem működik csak azután, hogy már kiküldték az időpontot - ami problémát okoz ha reggel kapom meg, mivel munkában vagyok, és nincs időm netezni.

Szerintem ez disznóság, és biztos van valami törvény erre vonatkozólag. De ha rákeresek neten a jogszabályokra, akkor az állami és NATO futárok működéséről van találatom, de rájuk gondolom nem ez vonatkozik. Valaki ötlet?



2023. jún. 6. 17:08
 1/6 Hova gondolsz ***** válasza:
84%

Nem tudom melyik futárszolgálatra gondolsz, de pl. a GLS-nél, amikor az első levelet küldik, van lehetőség az időpont módosításra.

Ha pedig neked csak munkaidő után jó a kiszállítás, akkor egész egyszerűen a munkahelyedre kérj szállítást.

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak én sem tudom, hogy milyen jogszabályok vonatkoznak rájuk.

De talán az adott futárszolgálat honlapján találsz valamit erről.

2023. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Rendeld automatába.
2023. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az #1 nek meg a #2 nek is. Te csak hisztizni jöttél ide
2023. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem GLS, de ha az első levelet aznap reggel küldik, akkor nem sokra megyek azzal se.

Ha a mérete megengedi, akkor természetesen automatába szoktam rendelni, korábbi tapasztalatok miatt. Most viszont nagy és nehéz bútorról van szó, amit nem fogok tudni oda kiszállíttatni, és munkahelyre se. Ráadásul utóbbi se olyan, hogy bármikor kiszaladhatok átvenni csomagot ( igen, ilyen is létezik ). Mielőtt pedig valaki szóvá teszi hogy ugorjak akkor haza: kb 50km van a munkahelyem és az otthonom között, de ha közelebb lenne, akkor se engednek hazaugrani, mert ez nem olyan munkakör.

#1: a futárszolgálat honlapja valóban segített a tájékozódásban, köszönöm szépen a konstruktív hozzáállást.

#3: Te meg kinyalhatod.

2023. jún. 7. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyald ki te.
2023. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ilyen dolgokat nem törvény szabályozza konkrétan, hanem az adott futárcég üzletszabályzata vagy aszf - je.

Ezt a honlapjukon magtalálod.


ha bejelentést, panaszt szeretnél tenni, ennek a módját is ott találod.


És van módosításra lehetőség, szintén el van írva az üzletszabályzatba.

2023. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!