Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg lecserélték titokban...

Tényleg lecserélték titokban a konyhasót aminek nátriumkloridnak kellene lennie káliumkloridra?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 13:53
1 2 3 4 5
 21/46 DK-s ***** válasza:
23%

Ismét #17-nek:


És ezt az anyagot etetik velünk.


Eszem megáll.

2023. ápr. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
90%
A kálium az egy létfontosságú anyag, nélküle meghalnánk hipokálémiában. A Ringler-oldatban is van kálium. Amúgy minden anyagnak van halálos mennyiségű adagja. A konyhasó szokott tartalmazni kálium-kloridot is.
2023. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

19.

Mert nem akarnak előbb meghalni mint ahogy kéne

2023. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 DK-s ***** válasza:
9%

#22-nek:


A kálium-bevitelnek nem épp a legcélravezetőbb formája a kálium-klorid! Mert itt a kálium-kloridról van szó, nem a káliumról.

2023. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
73%
Akkor mondd meg légyszíves, hogy mi a legcélravezetőbb!
2023. ápr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
70%
26: és mégis mi bajod a kloriddal, amikor a konyahasóban is az van? Szerinted ha a szervezet egy NaClból kioldott kloriddal találkozik, akkor elkezd ujjongani, ha meg KCl-ból kioldottal, akkor hirtelen meghal? Hiába, DK-sok...
2023. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 Shai-Hulud ***** válasza:
80%

@24

"A kálium-bevitelnek nem épp a legcélravezetőbb formája a kálium-klorid!"


Dehogynem. Sőt, teljesen hivatalosan (tehát NEM titokban) adagolják a konyhasóhoz:

"A kálium a szervezet számára nélkülözhetetlen anyag, bevitelére legalkalmasabb a kálium-klorid. Általában ételbe keverve juttatják be a szervezetbe alacsony koncentrációban. A konyhasó helyettesítésére is alkalmazható nagyon szigorú feltételekkel és nem mindenki számára, kellemetlen, savas íze van, ezért általában konyhasóval keverve szokták használni."

[link]


"A kálium-klorid az élelmiszerekben mennyiségi korlátozás nélkül, általánosan engedélyezett. Ez alól csupán a kezeletlen és hasonló élelmiszerek a kivételek, amelyek a törvényalkotó szándéka szerint adalékanyagokkal nem módosíthatók."

[link]

2023. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Négyféle ásványi anyag van aminek kloriddal való kötése más más biohasznosulással felszívódással jár: nátrium, kálcium, kálium magnézium.

[link]

Így nem egyértelmű, az hogy az hogy kloridos vegyület az jó vagy kevésbé.

2023. ápr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 DK-s ***** válasza:
9%

#26-nak:


Ülj vissza az általánosba, és szaladj neki még egyszer a KÉMIA nevű tantárgynak. Utána talán nem irkálsz faxságokat. XD


A konyhasóban van klorid? Érdekes. Én úgy tanultam, hogy maga a honyhasó a klorid. És te ki tudod oldani a kloridot a konyhasóból? Legfeljebb a klorid-iont oldod ki. Jele:CL-



#27-nek:


Te tényleg ott tartasz, hogy mindenféle emberi tevékenységet részesítesz előnyben az egészséges táplálkozással szemben? Mert én inkább táplálékkal viszem be a káliumot. Sót alapból nem használok, legfeljebb ritkán, minimális mennyiségben.

2023. ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

#29 DK-s, szerintem állj le mert már éppen eléggé lejárattad magad a butaságaiddal!

A konyhasóban VAN klorid, lévén a legnagyobb része a nátrium-KLORID. Ez a nátrium-kloridnak tisztán is a neve - a kémiában IS, hogy konyhasó.

Nem maga a konyhasó a klorid hanem a konyhasó EGY klorid, a nátrium kloridja, de ahogy már a legelején megmutattam, a konyhában használt só egy keverék és rengetegféle anyagot tartalmaz, a káliumnak és stronciumnak is van benne kloridja.

A jele pedig NaCl és a klorid sem CL- hanem Cl- mivel a vegyjel második betűje MINDIG kisbetű. Az oldáskor meg maga a só oldódik fel minden részében és bizony, az oldatban nem lesz ráírva a klorid-ionokra, hogy azok előtte a nátriumnak, káliumnak vagy másnak voltak a párjai. Sőt! Ha kikristályosítod, akkor bizonyosan egy másik fématommal fognak kapcsolatot kialakítani és nem azzal ami mellett álltak amikor betetted az oldószerbe. pontosan emiatt alkalmas a nátrium-klorid az ioncserélő gyanta regenerálására is, mivel a nátrium-ionok átveszik a helyét a gyantán megfogott kalcium és magnézium ionoknak, ezek kloridja lesz a regeneráló oldatban utána amit kimosunk a vízlágyítóból.

A hülyeséget te kezdted azzal, hogy keverted a vénásan beadott oldatot az ételbe rakható szilárd anyaggal és annak hatásával. Szólok akkor, hogy a cukoroldattal is meg tudnak téged ölni ha azt nyomják be a véredbe. A konyhasó híg oldata ebből a szempontból más, hiszen az maga az infúzió - de most jön a meglepi! Az infúzióban IS van kálium-klorid.

"A Ringer infúziós oldatot Sydney Ringer alkotta meg 1882–1885 között. ... A Ringer oldat az alábbi összetevőket tartalmazza nátrium-klorid, kálium-klorid, kalcium-klorid és nátrium-hidrogén-karbonát, ez utóbbi a hidrogénion-koncentráció (pH) szabályozására szolgál. "

Mielőtt nagyon beleringatnád magad a sómentes életedbe jó ha tudod, hogy szinte minden feldolgozott élelmiszerben van só, kifejezetten magas a sótartalma a szalámiknak, sajtoknak.

[link]

2023. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!