Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szervekhez, illetve...

Milyen szervekhez, illetve kihez tudok fordulni munkáltatói csalással?

Figyelt kérdés

A következő helyzet az adott:


2 évet dolgoztam egy munkahelyen, viszont bejelentve az utóbbi fél évben lettem csak 6 órában. Előtte 1,5 évet csak alkalmival jelentettek. Tudtommal ez lehetetlen, mivel havi 15 nap megengedett (19-20napokat dolgozok), valamint összesen 90nap egy évben. (Tehát max fél év lehet így bejelentve) Bejelentésnél munkaszerződést nem írtam alá. Ügyfélkapun viszont látom, hogy X időtől, Y cég fizeti a biztosítási jogviszonyt.

Mivel 23 éves vagyok a 25 éven aluliak támogatása járna, viszont a munkáltatóm eddig nem fizetett, nem is említette, hogy járna. Erről lemondó papírt szintén nem írtam alá. Nem áll tőlük messze, hogy aláírták helyettem mindkét dolgot.

Ügyfélkapun az szja bevallásomnál elvileg nem tudok semmit sem visszaigényelni.

Gondolom akkor felvehették?


Mit tudok ezzel kezdeni? Érdemes-e, vagy lehet-e ezzel bárkihez is fordulni? Vagy hogy lennének ezek a dolgok? Sajnos én nem igazán értek hozzá



2023. márc. 17. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Ha munkaszerződés nélkül dolgoztál, jobb, ha nem bolygatod a dolgot, mert téged is elővehetnek.
2023. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben a NAV-hoz fordulnék. Szerintem ők illetékesek ebben, de ha nem, biztosan tudnak tanácsot adni, hogy ki az illetékes.

Ne hagyd annyiban, mert többszörösen átvágtak.

2023. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A NAV-nál érdeklődnék én is a helyedben.

Tudomásom szerint az SZJA mentesség azt jelenti, hogy utánad 0 forint SZJA lett befizetve, ezért neked nincs mit visszaigényelned.

2023. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hülyeség az #1-es hozzászólása, neked nem lehet bajod, mivel a bejelentés a munkáltató feladata, a szerződés pedig lehet szóbeli szerződés is, bár tény, hogy nem célszerű.


Tény, hogy többszörösen átvágtak téged is és az államot is.

Így pl.

- jóval kevesebb szolgálati jogviszonyod van, ami a nyugdíjnál számít

- valószínűleg jóval kevesebb pénzt kapsz, ha betegállományba kerülsz, vagy munkanélküli leszel.

- hogy mennyi fizetés járna valójában, az is kérdéses, lehet, hogy több.

2023. márc. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!