Vajon mi várhat a rendőr gyilkosra? Elmegyógyintézetben van jelenleg.
Nem olyan egyszerű a szabadulás onnan sem:
"a szabadságvesztés-büntetés határozott ideig tart és valamely büntetés-végrehajtási intézetben, azaz köznapi nevén börtönben kell letölteni. A kényszergyógykezelés azonban nem büntetés, hanem intézkedés, a beteget nem elítélik, hanem beutalják az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetbe (IMEI), ahol zárt, de kórházi körülmények között történik a gyógykezelés. Az is kiderült, mikor mehet haza a kényszergyógykezelt beteg, meddig tart a kezelés: a kényszergyógykezelést a bíróság határozatlan időre rendeli el. A felülvizsgálatra félévente kerül sor. A bíróság a kezelőorvos és az elmeorvos-szakértő véleménye alapján dönt a kényszergyógykezelés fenntartásáról vagy megszüntetéséről. Az átlagos kezelési idő 4-5 év.
A kényszergyógykezelés megszüntetésének vannak természetesen feltételei. Ilyen a tartósan kompenzált állapot, kezeléssel való együttműködés – ezek mind szükségesek a megszüntető javaslathoz. Fontos még – tette hozzá az intézet szakembere –, hogy a betegnek legyen elfoglalható helye a pszichiátriai betegek otthonában, vagy amennyiben a családhoz távozik, annak feltételei biztosítottak legyenek. Ám ezután sem szűnik meg a felügyelet: a kezelés leteltével a területileg illetékes pszichiátriai gondozóban kell jelentkezni az elbocsátást követően. A pszichiátriai gondozók a gyógyszerezés fenntartására is ügyelnek, s ha kell, változtatnak rajta."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!