Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet olyan törvényt...

Miért nem lehet olyan törvényt meghozni, hogy a kocsi árával arányosan kapnának pl a gyorshajtók büntetést? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nyílván kereset alapján nehéz lenne, azzal lehetne trükközni, de ez így tökéletesen működhetne az én naív személyem szerint.

Arra gondoltam, hogy három nagy értékkategória lenne, pl 0-5millió, 5-10millió és 10millió feletti. CSAK a kocsi évjáratát és márkáját néznék, majd ezekre az autókra az átlagárat, ha nagyon a határon lenne az ár, pl 5.3 milla, akkor lefele kerekítenének.



2023. jan. 14. 23:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy gyorshajtáson kívül mindenre vonatkozhatna ez, hiszen egy nagy mercisen/bmwsnek/audisnak/volvosnak/stb nem büntetés pár tízezer forint, igenis érzzék hogy fáj az a csekk, ha szabálytalankodnak.


Ui:

Informatikua vagyok, én is többet fizetnék így, de nem érdekel, mert ez így a helyes.

2023. jan. 14. 23:40
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Miért kellene ilyen szabály?

Ha egy suzukival mész 120-szal 50 helyett az kevésbé súlyos szabálysértés, mintha audival tetted volna?

2023. jan. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Tehát a suzuki swiftes ember, vagy a akoda feliciás is, akik 300ezerért vették az autót az 5 misis értékkeretben lenne, mint aki a használt 7 éves luxusmercivel jár 5.3millióért?
2023. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 lehetne finomítani rajta, ezért mondom, hogy naívan nekem megvalósíthatónak tűnik, de nem értek hozzá:D de a lényeg ezzel az értékkategóriás jogszabállyal az lenne, hogy az ilyen durván gazdagok ne tehessenek meg bármit vagy cserébe dobjanak jó sokat az állam zsebére. Pl 7 éves luxusmerciket nem látok annyiszor szabálytalanul menni/szabálytalan helyen megállni, mint ilyen abszolút drága kocsikat amik egy kisebb vidéki ház árába kerülnek és egy átlag ember soha nem fog tudni megvenni.
2023. jan. 15. 00:02
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

"Nyílván kereset alapján nehéz lenne, azzal lehetne trükközni"


Több országban márpedig így működik, az éves adóbevallás alapján szabják ki a gyorshajtásért járó bírságot. Finnországban például fogják az éves bevételedet, és minden km/h-ért, amivel átlépted a sebességkorlátot, kapsz fél napnyi büntit. Tehát ha te városon belül 70-el mész, akkor 10 napnyi bevételt szabnak ki neked bírságként. Ha teszem azt valaki éves szinten 10 millió forintot keres, és 20km/h-val átlépi a sebességkorlátot, akkor azért egy kellemes kis 273 000 forintos bírság jár.


Több finn milliomos is befürdött már ezzel, Teemu Selänne volt profi jégkorongozó például egyszer egy kellemes kis 39 000 eurós (15,5 millió forint) bírságot volt kénytelen kifizetni, miután a sportkocsijával 73-al ment egy 55km/h-ra korlátozott útszakaszon.

2023. jan. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 hát ezzel teljesen irreleváns lett a kérdésem, wow:O bárcsak nálunk is lenne ilyen, ez remekül hangzik!
2023. jan. 15. 00:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ha már skandinávok: a dánoknál hoztak nemrég olyan törvényt, hogy a különösen súlyos gyorshajtásért (ami ha jól emlékszem úgy van definiálva, hogy városon belül 85, városon kívül 140, autópályán 180km/h) egyszerűen elveszik a gyorshajtó autóját a jogsijával együtt. Akkor is, ha nem a saját autója, ezesetben a tulajdonos az autó értékét is behajthatja a gyorshajtón. Tavaly több száz autót kobzott el a dán rendőrség, amelyeket elárvereztek, többek között egy Lamborghini Huracant és egy Porsche 911-et is.
2023. jan. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Franciaországban már tizen-valahány éve elveszik a gyorshajtó kocsiját a jogosítvánnyal együtt.

Nem tudom pontosan, mi számít ilyen büntetést kiváltó átlépését a szabályoknak, de ha valakit érdekel, utána tudok nézni.

Az autót ugyan nem adják el, de elkobozzák, és komoly pénzbüntetést, vagy akár arra váltható börtönt is kaphat a szabálysértő.

Az meg már külön cirkusz, mi mindent kell csinálnia, elvégeznie vagy kifizetnie (kismillió adminisztrációs vacakolással) mire visszakapja a kocsiját.

Miután itt pontrendszer van (max. 12 pont) 6 pont elvesztése után újra le kell tennie a kresz-vizsgát ától zetig.

Arról viszont nem tudok, hogy ez a kocsi árától, nagyságától vagy teljesítményétől, vagy az illető évi keresetétől függene.

A munkám miatt itt is, más európai országban is sokat kell vezetnem, de erre vigyázok, mert nem szeretnék az éjszaka közepén az országúton maradni.

Mert - járőrtől függően - ez is megtörténhet, aztán nézhetsz, hogy jutsz tovább, ha nem hajtottál olyan gyorsan, hogy egyenesen a börtönbe kerülj.

2023. jan. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Gyerekek nem is tudjátok,hogy hányan minimálbérre,vagy még arra sincsenek bejelentve ebben az országban? Én olcsó kocsival járok,de szerintem el kellene felejteni a pénzbüntetést egy bizonyos sebességtúllépés felett sőt más jellegű súlyos és veszélyes szabálytalanságnál elvenném az autó és a jogosítványt,ha valaki eltiltás altt vezet,és megbukik akkor az eltiltás idejét azonnali hatállyal fogházban kellene eltöltenie. Pozitív változást,már csak radikális eszközökkel lehet létrehozni
2023. jan. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

S aki normális, és nem költ feleslegen sokat kocsira, azzal mi van?

Vagy a kispolgárral, aki még hitelt is képes felvenni, hogy vehessen egy autót, amivel villoghat?

2023. jan. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!