Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a KATA "eltörlése" után jelentősen megnövekedett adóterhek mellé most januárban újabb adóemelést kapunk a nyakunkba? Hogyan oldjátok meg az áremelést?

Figyelt kérdés
Eddig is nehéz volt "lenyeletni" az infláció, adóemelés, meg minden szar miatt emelkedő árakat az ügyfelekkel, de most még 16%-ot rápakolni elég necces...
2022. dec. 15. 08:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

9-esnek köszönöm a korrekt választ.


A KATA szerintem sem ügyeskedés. Ha valaki jogosult volt rá, élt vele. Befizette a kiszabott adót tisztességesen. A rendszer engedte, így jogosan járt el. Sőt, ez egy jó adónem.


Kérdés persze, hogy mennyire volt igazságos a rendszer, amikor valaki havi 50.000 Ft-ért vehetett ki évi 12 millióig, míg a másik adóterhe nagyságrenddel magasabb volt mert ép nem tudott, nem mert, nem akart Katázni.


A főállás melletti katásoknál - sokan vannak ők is - ettől azért kisebb az olló.

2022. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A 11-es válaszhoz annyit, hogy azért a KATA ma is létezik és elérhető annak a célcsoportnak (magánszemélyek felé szolgáltató kisvállalkozók) akiknek eredetileg készült.
2022. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

10-es

Köszi, de ez elég zavaros/ sűrű!

Konkrétan mit emelnek januártól 16%-kal?

2022. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A minimálbért emelik, de a mentes részt is emiatt. Én nem írtam 16%-ot, pláne nem az adó emelkedésére. Én nem végeztem még jövő évre számításokat.
2022. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Én nem írtam 16%-ot, pláne nem az adó emelkedésére."

A kérdező írta a kérdésében.

2022. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#2

"Engem őszintén érdekelne hogy mire számítotok idősként.Arra hogy a gyereketek majd eltart..?"


Engem is őszintén érdekelne, hogy te mire számítasz :DD

Te tényleg azt hiszed, hogy azt az adót, amit a nyugdíjalapba fizetsz, félreteszik neked a nyugdíjas éveidre? :DDD

Ennyire hülye még te se lehetsz :D

Amit most befizetünk, abból a mostani nyuggereket tartják el, a mi nyugdíjunk elvileg abból lenne, amikor majd az akkori aktív, dolgozó réteg fizet be.

Viszont van egy kis baj, csak nézzél rá a korfára, és rájössz, hogy a nyugdíjrendszer teljesen fenntarthatatlan.

Azok az emberek, akik most 40-45 évesek vagy annál fiatalabbak, sz-rt se fognak már kapni nyugdíjként.

Hiába örülsz te, hogy a befizetéseid alapján majd XY összeg jár neked - az lehet, hogy jár, csak nem lesz.

Mire te nyugdíjba mennél, a nyugdíjkorhatár lesz vagy 75 év, amit jó eséllyel nem fogsz megélni. HA egyáltalán lesz még nyugdíjrendszer, mert szerintem azt is meg fogják szüntetni.

2022. dec. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem necces, ha emelsz, vagy már emeltél, mert a többi hasonló vállalkozó is emelésre kényszerült.

Amikor a piaci szereplők mind emelnek, akkor nem lesz ebből neked hátrányod.

Aki pedig nem emel, mert azt gondolja hogy majd így szerez több vevőt, ügyfelet, az majd tönkremegy és kikopik, vagy legalábbis vegetálni fog.

A vevőknek az emelés nem jó hír, de majd alkalmazkodnak. Az emeléssel te is alkalmazkodsz, mert ha nem emelsz, akkor nem éri meg vállalkozni. Elvégre azért is vállalkozol, hogy a saját teljesítményedből legyen bevételed és a profit ne másnál landoljon.

2023. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Végül igen, emeltem, ráadásul valószínűleg elkezdett már mások kikopása, mert rogyásig vagyok megbízásokkal hála az égnek :)
2023. jan. 23. 15:04
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem is így van. Hála Istennek egyelőre nincs gond. :) (kopp-kopp)
2023. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!