Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a KATA "eltörlése" után jelentősen megnövekedett adóterhek mellé most januárban újabb adóemelést kapunk a nyakunkba? Hogyan oldjátok meg az áremelést?

Figyelt kérdés
Eddig is nehéz volt "lenyeletni" az infláció, adóemelés, meg minden szar miatt emelkedő árakat az ügyfelekkel, de most még 16%-ot rápakolni elég necces...
2022. dec. 15. 08:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos nem voltam kata-s, de összehasonlításként érdekelne, mennyivel növekedett az adóterhed? Tényleg.
2022. dec. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
A katások semmi nyugdíjat nem fognak kapni.Engem őszintén érdekelne hogy mire számítotok idősként.Arra hogy a gyereketek majd eltart..?
2022. dec. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
mi lesz az a 16%? igaz, kevesebb híreket olvasok, hallgatok az utóbbi egy hétben, de erről most speciel nem tudok
2022. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
2%
Nekem semmiféle adóm nem növekedett. Igaz, eddig is tisztességesen adóztam, nem ügyeskedtem.
2022. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

Valaki alkalomadtán elmagyarázhatja, hogy az 1-esnél feltett normális kérdés miért ér lepontozást?

Szemmel láthatólag a kérdező készített pár kalkulációt.

Csak érdekelne az eredmény.

2022. dec. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Milyen adóemelésről beszélsz?
2022. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
A fidernyákik ezt nevezik úgy hogy nem megszorítás. Nekik csak a 300 forintos vizitdíj a megszorítás.
2022. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Emelem az óradíjamat 25%-al.
2022. dec. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es kérdése jogos. Le is írom:


- Eddig a KATA havi 50.000,- Ft volt (most a többi, vállalkozással kapcsolatos költséget hagyjuk, mert azok eddig is voltak és lesznek is - nyilván azok is emelkednek, mint minden évben, de az az adótól független, így nem keverem ide)

- Jelenleg átalányadózóként eddig kb. 86.000,- Ft volt a havi adó ebben az évben, aminek az az oka, hogy szja-t még a mentes rész miatt nem kellett fizetni. Tehát ez TB és EHO.

- Most decemberre már "elveszítem" a mentességet, így kb. 135.000,- Ft lenne az adó (nem tudom még pontosan): TB, EHO és SZJA

- Jövőre, mivel a minimálbér emelkedik, így a minimáladó is, ami ugye ehhez kapcsolódik. Erre még számításaim nincsenek. Legyen mondjuk összesen 150.000,- Ft.

- Nyilvánvalóan ezek a minimálösszegek, amit mindenképp, nulla bevételnél is meg kell fizetni. Ha viszont a bevétel a minimálösszeghez tartozó mértéket meghaladja, akkor pedig afelett százalékosan kell még fizetni, adott esetben 200-300.000,- Ft-ot is. Ezt előre nem lehet kalkulálni, mert ezen a szinten már bevételtől függ.


Nekem igazából a bajom nem az adóval van, hanem a számítás módjával: az adó pénzforgalmi szemléletű, vagyis az számít, amikor befolyik a pénz. Na már most több ügyfelem (könyörgés, felszólítás és dörgedelmes ráförmedés) ellenére nem fizetett ki engem október-november hónapokban, pedig a számlák lejártak. (Volt, ami még korábban.) Ezekre a hónapokra "potyára" fizettem a minimumadót, mert nem volt annyi bevételem, ami ezt indokolta volna - mivel nem fizettek ki - csak hát ugye az a minimum.


Most viszont, mivel már fizetési meghagyást készültem ellenük beadni, mindent visszamenőleg kifizettek, így ebben a hónapban csak emiatt átlépem a minimum bevételt, és extra többletadót fizetek, ami nem lett volna, ha időben, rendesen a számlák lejáratakor fizetnek ki, nem pedig így összetorlódva.

Ezt nem tartom igazságosnak. De hát sajnos ez van.


Amúgy, csak jelezném, hogy a KATA nem "ügyeskedés" volt, hanem egy legálisan választható adónem! Döbbenet számomra, hogy adócsalónak neveznek úgy, hogy egy nemhogy simán választható, de egyenes akkor még ajánlott adónemet alkalmaztam teljesen legálisan, és minden szabályt betartva.

2022. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#2 A ma még nyugdíjtól évizedekre lévő teljes munkaidőre bejelentettek sem fognak kapni semmilyen nyugdíjat maximum jelképeset, mert a nyugdíjrendszer halott. A mostani nyugdíjakat a mostani aktívak fizetik ki, és mivel öregszik az ország ezért tovább növekedik a korhatár, vagy csökkenni fog a nyugdíj.


#6 itt lehet követni az adóemeléseket [link]

2022. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!