Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetés jár azért ha pl...

Büntetés jár azért ha pl iskolába önvédelemből használok egy boxert?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a boxer az illegális meg a többi ilyesmi. Viszont ha magammal viszem mert pl tudom h bántani akarnak vagy csak megakarom magam védeni ha belém állnak random és használom hogy megvédjem magam persze úgy hogy nem én kezdtem,akk igy mi lenne? Elvégre önvédelmi eszköz ezért ha magamat védtem csak, nem értem hogy miért lenne nagy baj ha megvédem magam ilyen módon hogy többet ne kötekedjenek,én abszolút nem vagyok kötekedős, sőt kedves vagyok még a legutolsó patkánnyal is, de ez nem azt jelenti hogy baszogathatnak ezért valahogy megakarnám védeni magam. Persze nem úgy csinálnám hogy az illető meghaljon vagy barmi hanem csak tudja hogy velem ne.

Rendes válaszokat ha lehet mert nem hülyeségből kérdeztem vagy azért hogy bárki is beszóljon azért ez egy komolyabb téma szerintem.



2022. szept. 8. 21:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%

Pedig rendelhető, nem kell hozzá semmi extra, mintha csak egy fejhallgatót rendelne az ember:


[link]

[link]


A linkelt boxerrel rendelkezem, pont passzol a nagy kezemre

2022. szept. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
48%
A boxer hasznalatat nem csak az iskola, de a torveny is bunteti, teljes szigoraval. Ezt jobb, ha szem elott tartod.
2022. szept. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%
Jaa majd attól függ a bunyó tudás amit évelig gyakorolnak hogy mennyire vagy ideges XD
2022. szept. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

9:köszi

10: nem fogok rájuk támadni ha csak beszólogatnakxd mint irtam nem vagyok kötekedős, de megvédeni megakarom magam.

12:rájöttem hogy illegális képzeldxd

13:igen attól is függ h ki milyen ideges, na meg a gyorsaság is számit,lehetsz picit erősebb ha lassú vagy es mire megmozdulsz rég leütöttek.

2022. szept. 10. 12:39
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizikailag megtámadnak, vagy várható a támadás, megvédheted magad. Bizonyos esetekben még meg is ölheted a támadót, erről szól a Btk. 22.§.

[link]

A jogos védelem mindenképpen jogos védelem, bármivel követed is el. Ha géppityuval lövöd le a rád támadó illetőt, akkor is jogos a védelem. Természetesen, vannak feltételek, amiknek teljesülni kell a büntetlenséghez, és természetesen, bizonyítani tudni se árt...

Viszont a KKVE-törvény megsértéséért kapni fogsz pénzbüntetést, megrovást, vagy hasonló súlyú büntetést, mivel meg nem engedett eszköz volt nálad. Az iskolai rendszabályok megsértéséért meg az iskola büntethet.

Ha csak beszólnak, neked is csak annyi jogod van, hogy visszaszólsz.

Azt jól írják, hogy kb. esélytelen, hogy tényleg meg tudd védeni magad ezzel vagy enélkül több fiú ellenében, ha nem vagy gyakorlott valami önvédelmi sportban.

2022. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%

Boxerral nagyon okosan illik ütni, mivel ha fejre megy pikpak koponyasérülés lesz belőle. Vall, bordák ilyenekre. Mindezek mellett, ha be tudnak azonosítani, ráadásul rakas tanuval, akkor lehet ebből javítóintézet is hamar.

Szóval nagy búnti lesz meg ha csak latják, hogy nalad van, akkor is.

Tepj hajat, csípj, harapj esztelenül inkább, ha már erőszakra keszülsz. Debinkább kerüldd ki a konfliktust, jobb megoldás.

2022. szept. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hülye vagy, nem versz te meg senkit boxerral se
2022. szept. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

AMúgy iskolába boxer?

esetleg jól kirúgnak,tslán még javító intézet:D

2022. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Deresre húz az ispán!
2022. szept. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az elsődleges fegyver amivel meg tudod magad védeni az a szád. És most ezt nem egy közhelyként írom. Amúgy igaza van a többieknek, ha normálisan (boxer nélkül) még csak ütni sem tudsz, akkor nem igazán van értelme. Még a szituációt is nehéz elképzelni. Belédkötnek, beszólnak valamit és te elkezded elő venni a boxert a táskából vagy a szebedből és feltenni? Még te jössz ki belőle rosszul. Nem megtámadni fognak, hanem még jobban cukkolni meg mindenféle elmebetegnek elmondani hogy boxerral jársz iskolába és nem vagy normális. Ne értsd félre nem az ő pártjukat fogom csak elmondom mi lesz a forgatókönyv. Nem megtámadni fognak amikor boxer van nálad hanem megalázni és bemószerolni mindendol és röhögni rajtad.
2023. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!