Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkahelyem fennt van a...

Ha a munkahelyem fennt van a NAV honlapjàn,hogy a vègrehajtàs alatt lèvő cègek listàjàn,az azt jelenti,hogy a behajtàs màr megkezdődött?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva 3 hete jeleztem a Foglalkoztatásügyi Főosztályon,hogy a munkahelyem 2 havi fizetèssel tartozik nekem,mindezt alátámasztottam bizonyítèkokkal:munkaügyi szerzödès,e-mailek a munkafolyamatokròl,tanùk stb...Az is kiderült,hogy be se jelentettek,így adòtartozàst is felhalmoztsk.Ma èszleltem,hogy a cèg fennt van a NAV honlapjàn a vègrehajtàs alatt lèvö cègek listajan.

Ez azt jelenti,hogy foglalkoznak az üggyel,vagy azt,hogy legalsbb jarulekok behajtàsa màr előrehaladott állapotban van?



2022. júl. 26. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent abból a szempontból hogy te akár egy fityinget is kapsz, vagy a hátralékaidat rendezik.
2022. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1)Hamár az egèszsègügyi járulèkot behajtja a NAV màr annak is örülök.
2022. júl. 26. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hamár az egèszsègügyi járulèkot behajtja a NAV màr annak is örülök."


A cég adófolyószámláján lévő hátralékok behajtásából Neked semmi előnyöd nem származik. Egyébként sem, de főleg úgy nem, hogy be sem voltál jelentve, mint biztosított (munkavállaló).


"Ez azt jelenti,hogy foglalkoznak az üggyel,vagy azt,hogy legalsbb jarulekok behajtàsa màr előrehaladott állapotban van?"

Ez nem azt jelenti, hogy a Te szabálytalan foglalkoztatásoddal foglalkozik a NAV, hanem azt, hogy tartozása van az állam felé a cégednek, és annak a végrehajtása folyamatban van.


A Te ügyed "más lapra" tartozik, egy teljesen más ügyfajtán belül intéződik majd. Első körben a munkaügyi hatóságnál.

2022. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3)A munkaügyi hatosagnal mar jeleztem. De ha nem jeler nt be az adotartozas os,mivel a fizetesemböl több szazezer ft lenne ado,ami az allamot illetne,tehat az se keves penz.
2022. júl. 28. 20:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy már jelezted a munkaügyi hatóságnál -> "3 hete jeleztem a Foglalkoztatásügyi Főosztályon,".

Viszont az sem kizárt, hogy kötelezik arra, utólag és visszamenőleg jelentsen be, a Neked kifizetett bér összeget pedig nem bruttóként, hanem nettóként kezelik. Ha így lesz, akkor innentől kezdve az annyit jelent, hogy nettót kaptál, tehát a bruttóból történő kötelező levonásokat sem Neked kell megfizetned, mert a nettó bért (Neked megfizetett összeget) felbruttósítják.

Viszont ha beleegyezően vesz valaki részt a feketefoglalkoztatásban, az más tészta. Ott más a megítélés és a számítás módja is.


Esete válogatja. Érthető?

2022. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!