Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben hogy működik a...

Ilyen esetben hogy működik a bérleti szerződés felmondása?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, amit évekkel ezelőtt kiadtam. Ma lett tudomásom arról, hogy a bérlő kb. 2 hónapja nem tartózkodik a lakásban (a bérleti díjat eddig fizette, bár a legutóbbi bérleti díjjal már elmaradásban van, elmondása szerint ezen a héten szerdán vagy csütörtökön ki fogja fizetni), valamint a fia és annak haverjai hangoskodnak, buliznak, amivel zavarják a többi lakót. A bérleti szerződésben kikötésre került, hogy a lakásban csak és kizárólag a bérlő és az élettársa, illetve annak gyereke tartózkodhatnak. Ehhez képest a bérlő gyereke az apja távollétében mint az kiderült bulikat tart. A szerződésben az áll, hogy felmondás után 3 hónap van rá, hogy kimenjenek (sajnos nincs meg a szerződés, mert én azóta költöztem és valahová elkeveredett, már kértem másolatot az ügyvédtől, de nekik is meg kell még keresni). Viszont mivel szerződést szegtek, ugyanis a bulik, illetve más idegen emberek beendegése nem volt megengedett a lakásban kitehetem őket azonnali hatállyal úgy, hogy ne kelljen visszaadnom nekik az elején kifizetett két havi kauciót?
2022. júl. 18. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A kaució nem erre van

Felmondhatod a szerződést azonnalival is, de csak a károkat (elmaradt rezsi, bérleti díj és a tényleges károkozás) fedezheted a kaució ól

2022. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem. Közben megtaláltam a bérleti szerződést, amit mellékelek, ezek alapján hátha többet tudtok segíteni:


Bérleti szerződés: [link]

2022. júl. 18. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem nagyon értem, fizet rendesen és mégis kirakod? K.rva egy világ lesz, nem akarlak elkeseríteni, de lehet lesz olyan lakód, aki a bérleti díjat is majd csak alig tudja kifizetni. Most legalább van belőle bevételed, de lehet nem mindig lesz így.
2022. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban az ügyvédeddel konzultálj, nem igazán miért nem őt kérdezed.


Egyébként én sehol nem olvasom ki a szerződésetekből, hogy a megjelölt személyeken kívül más ne "tartózkodhatna" a lakásban, azaz engedély kéne ahhoz, hogy vendégeket fogadjanak. A szerződésben szereplő "befogadás" nem erre vonatkozik, nem ezt jelenti. A bérlőnek joga van a lakás használatához, az pedig a rendeltetésszerű és a szerződésetek szerinti használatba is bőven belefér, hogy olykor vendégeket fogad, vagy bulit tartanak nyilván olyan keretek között amivel másokat nem zavarnak, az ingatlanban kárt nem okoznak stb. Ha ilyen probléma van tudtommal írásban fel kell szólítanod, ha nem hagy fel a szerződésszegéssel a szerződést felmondhatod, és következő hónap utolsó napján szűnik meg.

A kauciót pedig ebben az esetben is vissza kell fizetned, abból csak azokat a károkat fedezheted amit az 1-es válaszoló leírt.

2022. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!