Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaadóm váltóként vett fel...

Munkaadóm váltóként vett fel vagyonőrnek, az üzemorvos előírásaival.Munkaadóm rám ripakodott, hogy éjjel nappal legyek készenlétben, mert bármikor telefonál, hogy azonnal munkába kell állnom. Ez jogszerű így?

Figyelt kérdés
Amikor egy dolgozó beteg, vagy szabira megy, vagy nem várt esemény miatt nem tud dolgozni. akkor ezek helyett nekem kell dolgoznom helyettük.Ez tiszta. De az hogy én a szabadnapjaimon nem mehetek oda ahova akarók, nem mehetek orvoshoz stb mert otthon várnom kell a telefon hívást, hogy mennem kell dolgozni. A munkaszerződésemben ilyenek nincsenek leírva, de készültség sincs meghatározva. Munkaköri leírást nem kaptak a dolgozók. Másik problémám az, hogy felvételt megelőzően az üzemorvos előírások betartásával adta ki az alkalmas minősítést. Ezt a munkaadóm nem tartja be, mondja úgy nem tud alkalmazni,én erre azt mondtam minek vett fel akkor. A válasz az volt, mert kell a munkaerő. Szabályos ez a munkaadótól?
2022. júl. 14. 12:28
 1/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Természetesen nem.
2022. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem.


Viszont nem csak az őröknél van "beugrós", ezért az éjszakai behívás megszokott.

2022. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2.-nál a pont. Te beugrós vagy, azaz bármikor hívhatnak. Ha nem mész, akkor nem hívnak többet, csak simán kirúgnak.
2022. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tisztázzunk valamit. Míg a készenléti jellegű munkakör meghatározása legfőképpen a napi és heti munkaidő maximuma szempontjából releváns, addig a készenlét a munkaidő fogalma, annak beosztása kapcsán érdemel említést. A készenléti jellegű munkakör fogalma a munkavállaló által végzett munka természetéhez kapcsolódóan azt határozza meg, milyen jellegű munkát végez az adott munkakört ellátó munkavállaló, általában mekkora igénybevétellel járnak együtt az általa teljesített feladatok stb. Ehhez képest a készenlét tulajdonképpen a munkavállaló rendelkezésre állási kötelezettsége teljesítésének egyik formája, habár munkaidőnek nem minősül, a készenlét óráit a munkavállaló munkaidő-beosztásába bele kell foglalni [a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) 110. § (6) bekezdés].
2022. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy hibásan tettem fel a kérdésemet. Munkaadóm vagyonőrként öt hónapig napi bejelentéssel foglalkoztatott. Majd öt hónap elteltével napi 12 órás munkaviszonyban munkaszerződéssel végeztem a vagyonőr munkámat.Munkaszerződésben nincsen kikötés, arra hogy váltókénti alkalmazással, vagy készenléti jellegűként, kell a munkámat végezni. A szóban közlése a munkaadótól az volt, hogy azok a dolgozók helyett kell végeznem a munkámat, akik szabadságra mennek, betegek, stb. Csak hogy az ilyen beosztásom nem érte el a havi 90-100 munkaórát. A munkaadó felvételkor azt mondta a havi munkaórám 168 200 munkaórát fog jelenteni. Ez nem így történt. Ilyen esetben milyen jogorvoslás lehetséges? Volt munkaadóm szóban sem áll velem, hivatalos leveleimre választ sem ad.
2022. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!