Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki a saját tulajdonát...

Ha valaki a saját tulajdonát összetöri az garázdaság?

Figyelt kérdés
Buliból mentünk a haverommal haza vasárnap hajnalban, a kerékpárom le volt lakatolva, de tiszta puha volt az első kerék, azt valaki kitolásból kiszúrta. Én bolond meg mérgemben a kerékpárom kb. 3x felemeltem, földhözvertem, hogy tolva gyalog kell 8 kilométert menni. Kamera volt az utcákon, gondoltam el kéne menni a rendőrségre feljelentést tenni rongálásért, hogy ha valami kamera látta az illetőt, elkapják, aztán fizesse meg a kerékbelsőt legalább. Ma az egyik haverom ismerőse nyugdíjas rendőr, aki azt üzente nekem, hogy nem érdemes feljelentést tenni, mert senki nem fog az én biciklikerekem kiszúrója után nyomozgatni, ellenben engem garázdaságért elővehetnek, hogy közterúleten a biciklimet dobáltam, földhözvertem. Az valóban garázdaság, ha mérgemből dobáltam a biciklimet? Mert szerintem nem, ugyanis a sajátom. Mennyi az igaz amit a haverommal üzent a volt rendőr?

2022. jún. 22. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A te tulajdonod, de maga a cselekmény (az őrjöngés, zajongás, agresszivitás) zavarhat másokat, vagy félelmet kelthet egyesekben. Szóval legjobb, ha nem teszel feljelentést a kiszúrt kerék miatt.
2022. jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen garázdaságnak minősül!



"A Büntető Törvénykönyv 339.§ szerint az felel garázdaságért, aki kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít. Fontos elem, hogy ez másokban megbotránkozást, vagy riadalmat keltsen. Ekkor még csak vétségként jelenik meg a cselekmény. Ám ezt sem szabad könnyelműen kezelni, hiszen két év szabadságvesztés lehet belőle. A törvény felsorol olyan tényezőket, amik a büntetést növelhetik. Ha valaki ezt a kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást"

2022. jún. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor már azért is lecsuknának 2 évre, ha egy haveromnak, aki 50 méterre van tőlem kiabálva, hangosan mondanám, hogy szevasz.
2022. jún. 22. 20:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem, de ha ugyanígy hangosan szidalmaznád, azért már akár elő is vehetnének
2022. jún. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván garázdaság, hogy primitív állatként őrjöngsz és törsz, zúzol az utcán, függetlenül attól, hogy a saját vagy más tulajdonában teszel kárt.
2022. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy bűncselekmény legyen erőszakosnak kell lennie. Ha kiabálsz részegen az legfeljebb csak szabálysértés
2022. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igaza volt csak a garázdasagnak van szabálysértési változata, az maga az őrjöngésed. Igaz is mert egy idiota vagy de ez még nem jogosít fel arra hogy kiabáljál.
2022. jún. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük rendbe a fogalmakat:


Azért nem büntethetnek mert a SAJÁT kerékpárod MEGRONGÁLTAD.


Azért már büntethetnek, mert GARÁZDÁLKODTÁL, függetlenül attól hogy saját vagy más kerékpárjával őrjöngsz.


Igen, az erőszakosság különíti el a garázdaság szabálysértést a bűncselekménytől, de ez szerintem csak szabálysértésig érne. Senki nem akar ilyen üggyel foglalkozni ha nem muszáj

2022. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7. Mi az, hogy leidiótázól mást? Majd megtudnád, ha 8 kilométert amit biciklivel 15 perc alatt tennél meg, gyalog másfél óra alatt kéne megtenned bratyesz. Ha téged kellemetlenség érne, te is kiabálnál. Az, hogy mérgesen lebaxtam a kerómat, senkit nem érdekelt, nem botránkoztatott meg egy embert sem.
2022. jún. 23. 00:18
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Oké, de azt hogy volt -e valaki az utcán vagy sem, azt a rendőr ismerősődnek vagy a gyakorisoknak honnan kéne tudniuk?


Azért jött fel a garázdaság, mert az is egy opció lehet

2022. jún. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!