Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem fog bántani az ügyvéd?

Nem fog bántani az ügyvéd?

Figyelt kérdés
Tavaly szórakozóhelyen ittasan dűtöttem-borítottam sajnos, elvittek a rendőrök, garázdaság miatt folyt az ügy majdnem egy évig. Védőt rendeltek ki, viszont van egy ügyvédismerős srác, aki felajánlotta, hogy elvállom-e hogy ő képviseljen, ha igen, ő visszamondja a kirendelt védőt. Azt mondta, hogy nem jut el az ügy bíróságig, elintézi. 400 ezerben állapodtunk meg, azt mondta ráér részletben fizetni. Nem tudtam fizetni, az eljárás bíróhoz került, aztán nyaggatott, hogy mostmár valamennyit jó lenne fizetni. Közben ítélet is volt 1 év 3 évre felfüggesztve, elfogadtam, az ügyvéd is a vádhatóság is, jogerős befejeződött. Ez volt múlt csütörtökön. Azt mondta utána az ügyvéd, hogy kedden menjek be fél 4-re és vigyem a 400 ezret. Mondtam rendben, csak húsvétkor utazok apámhoz és kérek tőle, mert nemrég adta el a kocsiját. Voltam apámnál, nem adott, részegen mondta, hogy a háztetőt csináltatja meg belőle. Ma felhívtam az ügyvédet, mondtam, hogy nem adott fater pénzt, sajnos nincs. Azt mondta, h akkor is menjek be holnap fél 4-re. Vajon miért menjek be? Nem fog megverni? A kérdést komolyan kérdezem.

2022. ápr. 18. 18:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Megmondom neki, amint lesz pénzem újra dolgozok, fizetem. Nem leszek szemét. Megkapja a pénzt v 4 havi részletben. Nagyon ritka, hogy egy ügyvéd utólag v közben kéri, de ő mivel ismer, felajànlotta. Azt is mondta, h 1x járta már meg, hogy átverték, annak a valakinek elintézte, hogy ittas vezetésért az ország legkeményebb börtönèben van. Szerződést írtunk, viszont pénzről nem. Mivel ez az ügyvéd gyerek magánéletében vagány gyerek, tartok, h nehogy bánton. Meg fogja kapni a pénzt.
2022. ápr. 18. 18:08
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
gondolom aláírat veled valami tartozás elismerő papírt, aztán a szart is kipereli belőled, nagyon helyesen
2022. ápr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha látsz nála bézbólütőt akkor bántani fog.
2022. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk eljutott bíróságig az ügy, ahol a kirendelt ügyvéddel is ennyit kaptál volna. Nem tud semmit elintézni, nemhogy ittas vezetésért a legkeményebb börtönt. Valószínűleg a pénzről akár aláiratni valamit, de a helyedben alkudnek, hogy nem ebben állapotától meg. Egy jogász lánya vagyok, nagyon sok ügyvéd ismerőssel, a fele kamu, mivel itthon nem esküdtszéki bíróság van, így sokszor nincsenek is az ügyre akkora hatással, csak beszélni tudnak és van pár, mint pl. Zamecsnik, akiknek nagy ismeretséget van az ügyészségen. Volt olyan anno, hogy X személy csak oroszul beszélt, az ügyvédje tudta, hogy másnap ki kell, hogy engedjék, azt mondta x-nek, hogy 300 ezerért elintézi, hogy másnap szabad legyen. Szóval, bár belementek, de nyugodtan mond meg neki, hogy a felét vagy hajlandó kifizetni, mert nem ebben állapodtatok meg
2022. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem írok alá semminek, viszont nem vagyok szemét, fogok neki fizetni, ha pedig nem fogadja el már a későbbiekben, sajnálom. Nem értem miért parázik 400 ezer forint miatt, mikor egy bűnszervezegben elkövetett kábítószer kereskedelem miatt amiért 5-20 év járhat 30 milliót fizettek neki tavaly, annyi volt a meghatalmazás díja. Tele van pénzzel, akkor miért olyan sürgős neki a 400 ezer. Szépen szembenézek vele és megmondom, sajnos ez van, hoztam volna pénzt, de apám nem adott. De meg fogja kapni és én nem bujkálom előle, bemegyek holnap. Csak nehogy lecsapjon.
2022. ápr. 18. 20:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha attól tartasz, hogy odacsap, -meg úgy egyébként is- jobb, ha nem egyedül mész.És semmiképp ne üss vissza, mert esetleg feljelent testi sértésért, és hopp ugrik a felfüggesztetted. Sőt, még arra is ügyelj, hogy akár csak véletlenül le ne verj valamit.

Nézd, azért ha megbeszéltétek, hogy 400 ezerért elintézi, és te ezt elfogadtad, akkor jogos, ha papírt akar veled íratni a 400.000 Ft-ról, de semmi kamatot ne engedj felszámolni, és legyen benne, hogy részletekben fizeted vissza.

Ha senki nem tud veled menni, legalább a telefonod legyen bekapcsolva felvételre.

2022. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kihagytam, hogy nem értem, miért nem került be a szerződésbe ez a 400 ezer?

Akár úgy is, hogy ennyiért vállalj a védelmed, és ezt te részletekben fizeted vissza neki.

2022. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na, mi volt?
2022. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendbe vagy, kérdező?
2022. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen. Minden rendben. Voltam bent és arról beszélt, hogy ő megbízott bennem, azért nem írt pénzről papírt. Mondtam neki, hogy köszönöm és igyekszem fizetni, akár részletben is, de fogok vinni neki. És fogok is. Én mondtam neki, hogy írjunk papírt, hogy ekkor meg ekkor részledben adok ennyit meg ennyit. Azt mondta, hogy nem ìr ő, megbízik továbbra is bennem, valamennyit majd vigyek, akár részletben. Tudtam, hogy pofonvágni nem fog, mert olyat nem tehet, kidobnák az ügyvédi kamarábol.
2022. ápr. 20. 01:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!