Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én visszautasítom az...

Ha én visszautasítom az örökség rám eső részét, akkor kire "száll" az én részem?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, csak azért írom egyes szám 1.személyben, hogy ne legyen túlbonyolítva.


Szóval tegyük fel 3-an vagyunk örökösök. Én a hagyatéki tárgyaláson lemondok a rám eső részről, akkor az a másik 2 örökös között oszlik meg, vagy a mi családunk ágán megy tovább, tehát a gyermekem örökölné a részemet?

Vagy azt ott jelezni kell a közjegyzőnek, hogy a részemet a másik örökösök kapják és ne a gyermekem?


Esetleg ezt még az örökhagyó halála előtt is el lehet intézni, hogy én nem tartok majd igényt a részemre? Ha igen, akkor ennek mi a menete, esetleg az anyagi vonzata? Van erre esetleg valami nyomtatvány?


2022. jún. 22. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
A gyerekedre száll át.
2022. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kössenek halál esetére szóló ajándékozasi szerződést. Van ügyvédi+földhivatali költsege.
2022. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Háááááááááát én úgy tudom az államra száll. Legalábbis a mi családunkban pár éve volt ilyen, hogy a lakást megörökölte 2 örökös, de az egyik lemondott róla, erre ahelyett, hogy a másik örökösre szállt ovlna az ő része, ment az államnak.

Így lett egy lakás aminek az 50%át az egyik örökös, 50%-át az állam birtokolta, szóval eladni sem lehet amíg ki nem vásárolod, meg igazából.. semmi hasznosat sem lehet vele csinálni. Nettó ráfizetés volt az egész pusztán azért, mert azt hitték ha az egiyk lemond, akkor a másikra száll.


Aztán persze speckó volt a helyzet valamilyen (ismeretlen) szempontból, nem tudom. Meg ez kb 6-8 éve volt, lehet azóta változott is. Szóval garanciát nem vállalnék érte.

2022. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

A többi örökös javára kell a közjegyzőnél lemondani. Nálunk nemrég egy gépjármű volt az örökség összesen 6 örökössel. A legegyszerűbb volt egynek a javára lemondani és neki el is kellett fogadnia az örökséget.


A gyerek szerintem akkor örökölne automatikusan, ha a szülője visszautasítja az örökségét. Kiskorú gyereknél ez már bonyolult, mert ott még a gyámhivatal is beleszólhat.

2022. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az örökséget vissza lehet utasítani.

Ilyen esetben azok között oszlik az örökrész meg, akik nem utasították vissza, de törvényes örökösök.


Sem az államnak, sem a te gyermekednek nincs és nem is lesz köze hozzá.

2022. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!