Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van joga beperelni ennek a...

Van joga beperelni ennek a cégnek rágalmazásért?

Figyelt kérdés

Egy nyereményjátékot szervezett egy nyaralókkal kapcsolatos cég. Amikor letelt a határidő törölték a posztot, nyertes hírdetés sem volt. Tavaly ugyan ezt csinálták, de most számon kértem őket. Kommentben kérdeztem meg, egy másik posztnál, hogy mi a szitu + mondtam, hogy tavaly ugyan ezt csinálták és számomra ez hiteltelen és undorító. Erre törölték a kommentben és kaptam egy üzenetet ezzel a szöveggel: “A levele teljesen alaptalan és felháborító! A tavalyi nyereményjatékunk nyertese idén tavasszal nyaralta le a nyereményét. Az, hogy a tulajdonos több száz ezres pihenést ajánl fel a saját költségére az szimplán jóindulat és kedvesség. Miután sokan el sem olvassák meddig tart, es mivel már kisorsoltuk & levélben tájékoztattuk a nyertest , ahogy tavaly is, ezután levesszük mert nem releváns és sokan játszanak azutàn is. Senkinek nem tartozunk elszámolással a saját felajánlásunkkal kapcsolatban. Főleg számonkérő & rágalmazó kommenteket sem fogadunk. A továbbiakban jogi képviseletünk keresni fogja, amennyiben jogi útra tereljük a rágalmazását. Továbbiakban elhatárolódunk öntől.”


Erre ezt írtam vissza, de már nem kapták meg mivel letiltottak : “ Jó napot. Gratulálok a hangnemhez, miért nem kommentben tették ezt meg, hogy lássa a világ milyen stílust képvisel az önök cége? Jogi képviselet keresni fog? 😂 egész nyugodtan keressen. Azért ezt nem úgy kéne beállítani, hogy nagy jó indulat és kedvesség a felajánlás, hiszen több ezer like-ot illetve követőt nyernek, ami a későbbiekben plussz bevétel. Tehát a minimum, hogy annyival megtisztelik a közönséget, hogy kihírdetik a nyertest. Ilyen ócska dumát még életemben nem hallottam, hogy ezért törlik le. Más cégek miért tudják kezelni ezt? Oda írják, hogy lezárult és kész, vagy csinálnak egy új posztot a nyertessel. Nem kell ehhez nagy tudomány, csak ennyit kértem, hogy ne nézzék már madárnak a népet.”


Én viszem túlzásba a felháborodást?



2022. jún. 8. 12:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Lehet vissza nyal a fagyi és végül őket fogják keresni. Nem terveztem ilyesmibe belemenni, de ha már felhozták a jogot akkor legyen.
2022. jún. 8. 13:24
 12/27 anonim ***** válasza:
Csináltál screenshot-ot a nyereményjáték hirdetésükről? VAgy esetleg a waybackmachine.org-on keresztül vissza lehet hozni?
2022. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Egyébként ez a szállás full legális, minden OK, ahogy nézem...


Nem lehet, hogy teljesen kívülállók hirdették meg a nyereményjátékot?

2022. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs screenshotom. Hát nemtudom ki csinálta, de ez az egyetlen oldaluk instán, és régóta él több éve követem őket, tavaly is ugyan ez volt a trükk.
2022. jún. 8. 13:37
 15/27 A kérdező kommentje:
Most kaptam választ facebookon : Tisztelt xy! Megkérjük, hogy a továbbiakban tartózkodni szíveskedjék minden hozzánk tartozó jelenlegi és későbbi szolgáltatástól is. Nem áll jogában sértegetni, rágalmazni, számonkérni. Az illetékes kollega és vezetőség eldönti milyen módon sorsol és mit nem vagy mit rak ki a saját oldalára.Nem vagyunk kötelesek eltűrni az ilyen stílust és a valótlan rágalmakat, ezért igen, cégünk jogászának átadtuk az ügyet. Továbbiakban ő az illetékes eljárni az ügyben.
2022. jún. 8. 13:38
 16/27 anonim ***** válasza:

A nyereményjátékokra is vonatkozik törvény! Pl. hogy transzparensnek kell lenniük, nyilvánosan ki kell hirdetni a nyerteseket...


Valami nincs rendben ott....

2022. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Tessék!


[link]

2022. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Facebookon is letíltottak 😂
2022. jún. 8. 13:57
 19/27 anonim ***** válasza:

18: nincs fake másik regisztrációd? :-D


Amúgy nagyon gyanús, hogy sutyimutyiznak, lsd. az előbb linkelt törvény...

2022. jún. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Nincs 😂 persze, már nyilvánvaló volt akkor is amikor törölték a kommentem és üzenetben fenyegetőztek
2022. jún. 8. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!