Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van joga beperelni ennek a...

Van joga beperelni ennek a cégnek rágalmazásért?

Figyelt kérdés

Egy nyereményjátékot szervezett egy nyaralókkal kapcsolatos cég. Amikor letelt a határidő törölték a posztot, nyertes hírdetés sem volt. Tavaly ugyan ezt csinálták, de most számon kértem őket. Kommentben kérdeztem meg, egy másik posztnál, hogy mi a szitu + mondtam, hogy tavaly ugyan ezt csinálták és számomra ez hiteltelen és undorító. Erre törölték a kommentben és kaptam egy üzenetet ezzel a szöveggel: “A levele teljesen alaptalan és felháborító! A tavalyi nyereményjatékunk nyertese idén tavasszal nyaralta le a nyereményét. Az, hogy a tulajdonos több száz ezres pihenést ajánl fel a saját költségére az szimplán jóindulat és kedvesség. Miután sokan el sem olvassák meddig tart, es mivel már kisorsoltuk & levélben tájékoztattuk a nyertest , ahogy tavaly is, ezután levesszük mert nem releváns és sokan játszanak azutàn is. Senkinek nem tartozunk elszámolással a saját felajánlásunkkal kapcsolatban. Főleg számonkérő & rágalmazó kommenteket sem fogadunk. A továbbiakban jogi képviseletünk keresni fogja, amennyiben jogi útra tereljük a rágalmazását. Továbbiakban elhatárolódunk öntől.”


Erre ezt írtam vissza, de már nem kapták meg mivel letiltottak : “ Jó napot. Gratulálok a hangnemhez, miért nem kommentben tették ezt meg, hogy lássa a világ milyen stílust képvisel az önök cége? Jogi képviselet keresni fog? 😂 egész nyugodtan keressen. Azért ezt nem úgy kéne beállítani, hogy nagy jó indulat és kedvesség a felajánlás, hiszen több ezer like-ot illetve követőt nyernek, ami a későbbiekben plussz bevétel. Tehát a minimum, hogy annyival megtisztelik a közönséget, hogy kihírdetik a nyertest. Ilyen ócska dumát még életemben nem hallottam, hogy ezért törlik le. Más cégek miért tudják kezelni ezt? Oda írják, hogy lezárult és kész, vagy csinálnak egy új posztot a nyertessel. Nem kell ehhez nagy tudomány, csak ennyit kértem, hogy ne nézzék már madárnak a népet.”


Én viszem túlzásba a felháborodást?



2022. jún. 8. 12:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%

Melyik cég? Nyugodtan írd ki ide...


Tuti, hogy valami zavarosban halászó sumák....

2022. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, mert aztán meg majd azzal zsarolnak, hogy kiraktam a privát beszélgetésünket 😂 de szerintem elküldöm nekik facebookon a választ, mert ott még nem tiltottak (csak instán).
2022. jún. 8. 12:55
 3/27 anonim ***** válasza:
52%
priviben küldd már el légyszi a nevüket.
2022. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
üdülési jogos cég?
2022. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Elküldtem
2022. jún. 8. 13:01
 6/27 anonim ***** válasza:

Ez ilyen instagramos szar akar lenni?

Mert azoknak a 99%-a kamu. Egyébként meg be ne dőlj ennek a piti dumának, hogy "A továbbiakban jogi képviseletünk keresni fogja, amennyiben jogi útra tereljük a rágalmazását." - még fogalmazni sem tudnak.

2022. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Ja már látom írtad hogy instafos. Engedd el, kamu az egész :D
2022. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen insta. De elég gáz, ha komoly cégek is szórakoznak ilyesmivel. Csak elcseszik a hírnevüket.
2022. jún. 8. 13:16
 9/27 anonim ***** válasza:

5: köszi szépen. Soha nem hallottam róluk...

De majd utánaolvasok...

Azt hittem, hogy a csaló üdülésijogos kócerájokhoz tartozó cég lehet...

2022. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
8: tényleg kamu, ha instás.... Sezrintem még az ügyvédet se tudják megfizetni, nemhogy pert indítsanak... :)))
2022. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!