Ha a munkaadóm próbaidőn belül betegséget okozott nekem, most felkínálta nekem a csak közös megegyezéssel történő munkaviszonyom megszüntetését. Hogyan döntsek? Mik az előnyeim, vagy a hátrányaim ha elfogadom?
Figyelt kérdés
A szakorvosok azt mondják a betegségemből bármi is előfordulhat,ezért nem szabad aláírnom a közös megegyezéssel történő felmondást. A betegjogi képviselő is azt mondta, egy évig táppénzre vagyok jogosult. Ha a munkaadó megakar szabadulni a dolgozójától ezt megteheti próbaidőn belül is, ami nem közös megegyezéssel történik, ahhoz nem kell az aláírásom sem. A közös megegyezés elfogadása nagyon megnehezítené a további esetleges kárpótlási eljárást stb. Ügyvédnél nem voltam. Ti mit javasoltok? Ha a munkaadóm mondana fel, mennyi napom van egy kárpótlási havi járadék megindítására? Vagy a peren kívüli egyezség is jogszerű lenne? Ezt adott esetben kinek kell kezdeményezni? Írásban kell?2022. máj. 28. 14:30
1/7 anonim válasza:
Ésszerűnek hangzik, hogy ne írj alá semmit. Eleve miért kéne? Milyen előnnyel járna számodra a "közös" megegyezés?
2/7 anonim válasza:
A közös megegyezés azzal az előnnyel és azzal a hátránnyal járna, amit majd a közös megegyezéses papírra írni fogtok. Tehát ezt csak te és a munkavállaló tudhatja.
Tippre csak hátrányt fog írni számodra, ne írj alá semmit.
4/7 anonim válasza:
És akkor még nem is beszéltünk a kártérítési kötelezettségről...
5/7 A kérdező kommentje:
Igen. Aki a közös megegyezést a munkaviszony megszüntetését aláírja elfogadja, az ebben az esetben nincs már lehetősége kártérítést követelni a munkaadójától? Márpedig a betegséget a munkaadó okozta, a szakorvosok szerint, de a betegjogi képviselő szerint is. A kártérítési kötelezettség lehet peren kívüli is? Bár erre nem sok esélyt érzek, ha már a felmondásomban a munkaadóm csak a közös megegyezés lehetőségét engedi megoldásként? Más lehetőség nincs?
2022. máj. 28. 19:16
6/7 anonim válasza:
Ne írd alá. Táppénz,ameddíg lehet és ha kirúg, menj ügyvédhez
7/7 anonim válasza:
Kérdező semmi okod nincs aláírni a közös megegyezést. Ne is tedd. Ha ezek után mégis aláírod akkor légyszi ne gyere vissza majd olyan kérdéssel hogy aláírtad és kedvezőtlenebb feltételeid lettek.
Amúgy a kártérítés szerintem teljesen független a közös megegyezéstől. Max ha a közös megegyezésbe beleírja a munkáltató hogy nem kérhetsz kártérítést. De akkor meg miért írnád alá?... már megint ugyan oda jutottunk :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!