Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkavállaló a munkaviszonyá...

A munkavállaló a munkaviszonyának a megszüntetését kérte a munkaadó megállapodásban a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetésér változtatta a felmondást. Törvényes ez?

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A szimpla felmondás helyett így közös megegyezéssel fog elmenni a cégtől. Nem fogja semmi hátrány érni. Inkább lehetőség van arra hogy kedvezőbb helyzetbe kerüljön az aki fel akar mondani a munkahelyén.

Olvasd el ezt, érdekes:

[link]

2020. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
A lehető legtörvényesebb. Mi ezzel a problémád?
2020. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "változtatta" a felmondást?


Önhatalmúlag nem tehet ilyet a munkáltató.

Ha a munkavállaló beleegyezett a közös megegyezésbe - mint ahogy a neve is mutatja: KÖZÖS megegyezés, tehát 2 emberen is múlik - az egy más kérdés.


Egyébként törvényes a "változtatás" , ha ebbe mindkét fél beleegyezett.


Megjegyzem, jobb a közös megegyezés, mert sokkal kedvezőbben ki lehet belőle jönni, mint egyoldalú felmondás esetén.

2020. jan. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 Feltételezem úgy értette, hogy valaki beadta a felmondását, de a cégtől már olyan papírokat tettek elé, amin a közös megegyezés szerepel.

Igazad van, ez csak akkor lehetséges - mármint hogy így szakadjon meg a munkaviszony - ha azt a munkavállaló is elfogadja és aláírja.

Vagyis dönthet róla hogy aláírja-e ezt a változatot és akkor közös megyezéssel búcsúznak el egymástól, vagy visszaadja és kér egy másikat amiben az szerepel hogy ő mondott fel.

Csak értelmetlen, mert nem nagyon tudok elképzelni olyan helyzetet ahol a munkavállalónak jobb lenne ha felmondással jött el, mint közös megegyezéssel. Talán ha utána perelni akarja a céget valami miatt és szeretné mutatni a perben hogy ő volt az aki felmondott pl. felháborodásában vagy mert valamit elkövettek ellene.

2020. jan. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Törvényes ez?"


Nem. A felmondás egyoldalú jognyilatkozat. A munkaviszony megszűnésének módja csak akkor változhat, ha a felmondó fél is írásban beleegyezik.


Miért gond? Pereskedés várható?

2020. jan. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mivel az általam mint munkavállalótól beküldött munkavállalói felmondásomat nem akarta elfogadni a munkaadó,erre azt kérte, hogy pársorban mondjam vissza a felmondásomat.Ezt nem tettem meg. A táppénzes állományomról egyetlen egy szót a munkáltatói közös megegyezésében nem ír Pl az én felmondásomat a munkaadóm az 2019 november 26. napján már kézhez vett. a Munkaadótól a közös felmondásomat 2019 november 24. e szerepel dátumként, a postára adás ideje 2019 december 22. a kezeimhez 2020 január 03. napján kaptam. Nos ezeket a trükközéseket mi célból tette a munkaadó? Miért nem említi meg a közös akarattal meg nem kötött felmondásában, a munkavállalói felmondást? A táppénzes állományaimat is kihagyta a közös megegyezés felmondásában. Rólam a munkaadóm tudott arról hogy csípőprotézissel élek. A táppénzes állományaim is ebből erednek amit a munkaadóm állapotom rosszabbításáért felelős az Igazságügyi Orvos szakértői véleményben. Sajnos az álláskereséseimet mivel az önéletrajzban meg kell adni a munkáltatóimat, nos a jelentkezésem azért sikertelenek mert a munkáltatóm nem jó véleményeket ad ki az új állás kereséseimre. EZt a Közös munkaviszonyom megszüntetését csak a munkáltató írta alá és bélyegezte le. Mint munkavállaló nem írtam alá. Ez egy érvénytelen közös felmondása a munkáltató részéről.
2020. jan. 4. 11:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az még mindig nem derült ki hogy miért kell neked hogy te mondj fel, ami neked rosszabb, mint az hogy a munkaadó belement a közös megegyezésbe.

Ha aláírod az neked nem rosszabb hanem jobb helyzetet hoz. Itt csak annyi történt hogy a munkaadó is egyetért a felmondással és ezért közös megegyezéssel történik meg a felmondásod.

Mintha az egyik fél indítana csak válópert anélkül hogy a másik tudna róla, de rájön emiatt hogy jó lesz ha elválnak és a bíróságra már úgy adja tovább a papírokat, hogy közös megegyezéssel válnak, vagyis ő is benne van. Akkor nem kell a másik félnek indokolni, különélést felmutatni vagy bármit, egyszerűen elválnak.

Miért fontos neked hogy a munkaadód ne menjen bele simán a felmondásba?

2020. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem akarta elfogadni a munkaadó,erre azt kérte, hogy pársorban mondjam vissza a felmondásomat.Ezt nem tettem meg. Pl az én felmondásomat a munkaadóm az 2019 november 26. napján már kézhez vett."


Ha a november 26. napján a munkáltató által átvett felmondásod részedről bizonyítható, akkor hiába pattog a cég, Te mondtál fel, Ő átvette, joghatást vált ki, vagyis az átvételt követő napon (november 27.) elindul a felmondási időd.

Lényegtelen, hogy utána milyen iratokat/megállapodásokat küld Neked úgy, hogy Te nem egyeztél bele.


A következő munkahelyen való elhelyezkedést ezt nem értem még mindig, hogy milyen módon zavarja. Rossz értékelést ad a "volt" cég? Milyen módon? Értékelést a munkavállaló kérésére írásban adhat a munkaviszony megszűnését követő maximum 1 éven belül, ami ha valótlan dolgokat állít, jogi úton megtámadható.


Jelezd a munkáltatónak, hogy nem érted a postán kapott iratokat, mivel Te felmondtál, amit közöltél is vele. Nem kell a beleegyezése, mivel a felmondás egyoldalú jognyilatkozat. Neki csak tudomásul kell vennie, hogy ez van, és a törvénynek megfelelően megszüntetni a munkaviszonyodat. Nem írtál és nem is fogsz aláírni közös megegyezésre vonatkozóan semmit. Jó esetben már a felmondási időd is letelt.


No mi a helyzet? Mert kicsit úgy érzem, valamilyen fontos információnak nem vagyunk még a birtokában... :)

2020. jan. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A munkaviszonyomat megszüntettem, innentől kezdve semmi közünk egymáshoz. Próbálok munkát keresni, amihez csatolni kell az eddigi munkáltatóimat, Ebből az állásajánlásokra történő jelentkezéseim, sorra elbuknak, mert az állás interjúkon arra hivatkozik a munkaadó hogy az útólsó munkaadómat felkeresve rólam negatív nyilatkozatot adott, ezért nem kívánnak velem munkaszerződést kötni.Na ebben a helyzetben mit tudok tenni? Szerintem a volt munkáltató nem adhatna ki személyemről adatokat, mivel írásban ilyenről soha nem nyilatkoztam. Az új munkaadó kérhet e adatokat személyemről? Hmm. Nem tudom.
2020. márc. 3. 17:58
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Ezt hívják referenciának.

Nyugodtan kérhet rólad információt az előző munkahelyedről, hiszen ott tudják megmondani hogy milyen voltál munkaerőként.

Ez pontosan olyan, mintha te asztalost keresnél és megkérdeznéd az előző "munkahelyén" vagyis ahol bútort készített, hogy mégis milyen munkát végzett. Mielőtt megbízod azzal hogy neked elkészítsem egy szekrényt, megnézed hogy korábban másoknak milyet csinált - ha van rá lehetőséged.

Ha ezt el akarod kerülni akkor az életrajzodba eleve jelölj meg te olyan személyt akit referenciaként felhívhatnak vagy megkérdezhetnek emailben. Biztosan van a korábbi munkahelyeiden olyan volt főnököd, vezetőd aki jó véleménnyel volt rólad és a munkádról. Keresd meg őket és kérd meg rá őket hogy jelölhesd az elérhetőségüket az önéletrajzodban egy álláskeresésénél. Ezzel megmutatod hogy udvarias vagy és emlékezteted is őket arra hogy kiről van szó. Így ha felhívják őket miattad akkor tudni fogják kiről van szó és az lesz bennük elsőre, hogy milyen udvariasan kérted őket fel erre nem sokkal korábban.

Ettől még persze érdeklődhetnek ott is ahol rossz véleményt mondanak rólad, de mellette ott lesz olyan vélemény i amelyik jobb.

Tehát keress te olyan személyt aki referencia lehet, beszélj vele és kérdezd meg hogy megjelölheted-e őket erre az önéletrajzodban, majd a telefonos és email elérhetőségüket is írd be az önéletrajzodba, mint referencia! A neve mellett (alatt) nem árt ha jelölöd a beosztását is (kérdezz rá, mert lehet hogy máshol van már vagy előléptették) meg hogy amikor ott dolgoztál akkor milyen kapcsolatban voltatok (pl. közvetlen főnök vagy csoportvezetőd).

2020. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!