Kérdezem a munkáltatónak köteles e a törvényeket be tartania a munkavállalóra tekintve, Pl közös megegyezésben a munkaviszony megszüntetése ügyében? Akkor amikor a munkavállaló öregségi nyugdíj előtt áll.
Figyelt kérdés
Öt hónapig dolgoztam teljes munkaidőben, munkaszerződéssel amelyben három hónapi próbaidő szerepel, valamint az hogy a munkaviszonyt közös megegyezéssel is megszüntethető, A három hónap próbaidőn túl egy hónapig betegszabadságon voltam majd dolgoztam egy hetet, és ismételten beteg lettem a leadott táppénzes papírjaimat nem számolta el a munkáltató, és egy hónap elteltével közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyomat, amit én mint munkavállaló nem írtam alá.Négy hónap múlva öregségi nyugdíjas lettem, megkaptam a nyugdíjamról a határozatot. Közben egy felülvizsgálati eljárásban szereztem tudomást arról, hogy a munkáltató törvényellenesen mondott fel nekem a védettségi korra tekintettel, majd munkaügyi felügyelőségi vizsgálat és NAV vizsgálat is folyamatban van az ügyben. A munkaügyi felügyelőségen javasolták kérjem a peren kívüli megegyezést postai levélben, ha kifizeti a munkáltató a kért összeget, megtérül a kártokozása amit a munkaadó okozott a törvényellenes eljárásával, ha nem téríti meg a kárt, akkor bírósági eljárásban van rá jó esélyem a káromnak a megtérülésére.Közölték velem, hogy minden más különböző vizsgálatokkal nem fogom a káromat megkapni, azok más vizsgálatokat jelentenek. Azt kérdezem a munkáltatónak nem kötelessége a törvényes eljárás? Neki a törvényes eljárásokkal okozott káromat meddig kérhetem peren kívüli ajánlatommal, (a munkaügyi felügyelőség által mondott kártérítési összeget)? Én abban voltam hogy a munkáltató ismeri a rá vonatkozó törvényeket, amiket be is tart. A fentiekben van e esélyem kártérítési eljárásban, a károm megtérítésére?2020. dec. 31. 13:44
1/3 anonim válasza:
"közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyomat, amit én mint munkavállaló nem írtam alá."
Ilyen 100% nincs, még úgy sem hogy abszurdisztánban élünk. Akkor sem ha a munkaszerződésedben benne volt hogy ilyet tehet, mert a munkaszerződésbe hiába írnak bele törvényellenes dolgokat, az semmis.
Tehát ott, akkor nem is szűnt meg a munkaviszonyod. Esetleg ha helyetted aláírta más, te meg nem cirkuszoltál.
2/3 anonim válasza:
Az eddigi 300 kérdésedben nem kaptál választ?
3/3 A kérdező kommentje:
Valakivel összekeversz! Egyébként köszönöm szépen a hasznos választ, ugyanis a munkaügyi felügyelő is azt közölte velem, hogy a semmis szerződés miatt még jelenleg is érvényes munkaviszonyban vagyok, az elmaradt munkabért törvényesen követeljem a munkáltatótól. Ma ügyvédet fogadtam, aki az ügyben képviseletemet ellátja.
2020. dec. 31. 21:08
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!