Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem mentették fel Gypsy...

Miért nem mentették fel Gypsy Rose-t akit a saját anyja nyomorított meg?

Figyelt kérdés

Készült róla több filmes adaptáció.

Pl: Most a Fuss címűt néztem éppen.



A lényeg, hogy gyógyszerekkel tömte a saját lányát, és betegségekkel hitegette . Olyan állati gyógyszer adott neki amitől lezsibbat a lába és kerekeszékben élt.


A nyál mirigyét kiműtette, mert állítólag nyáladzott.


A fogai kiestek a sok gyógyszertől és a mája is károsodott.


Végül egy barátjával megöletette az őrült anyját, Gypsy 10 évet barátja 25 évet kapott.



#börtön #anya #Elmeteg
2022. márc. 8. 10:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Gypsy végül az anyja hála után tudta, meg hogy sose volt semmilyen betegsége…


Én ennek ellenére felmentettem volna…

A barátja pedig egy hős volt aki megölt egy elmebeteget.

2022. márc. 8. 10:40
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Mert semmi nem mentség az emberölésre
2022. márc. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az, hogy megnyomorított egy egészséges embert szerintem elég indok a kivégzésére.


A karma teljesült.

2022. márc. 8. 10:51
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Mert amit csináltak az önbíráskodás és azt a törvénynek büntetnie kell, különben elszabadulna a pokol a vélt vagy valós sérelmek megtorlásával.
2022. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Biztos vagyok benne, hogy jó fiatalka vagy, amiért nem látod át a dolgokat.


Az anyja egy münchhausen szindrómában szenvedő nő volt. Gypsy pedig, hidd el közel sem az az ártatlan bárányka mint hiszed.


Rá vett egy autista srácot, hogy ölje meg az anyját. Ahelyett, hogy segítseget kért volna, vagy szimplán összecsomagolt volna és elmegy..

2022. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ő rávett egy másik (nem teljesen ép) embert erre!!! Ezért ítélték el.

Ha összeverekedik az anyjával és védi magát, úgy hal meg az anyja, akkor valószínűleg nem ítélték volna el.

2022. márc. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az a leghihetetlenebb, hogy 150 orvos látta! És többségük meg is operálta..
2022. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha a lány maga simán leszúrta volna hirtelen felindulásból, akkor esélyes, hogy enyhítette volna a buntetesen. De ehelyett a barátjával ölette meg. A filmben nem szerepel, de a rendőrségi kihallgatásokkal készült dokumentumfilmben igen: a fickó megolte a not, aztán a másik szobaban szexeltek egyet, aminek része volt az is, hogy a pasi arra kérte Gypsyt, nyalja le a vért az ujjarol....
2022. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban a felbújtás miatt kapott ennyit. Ő is megölhette volna,de nyilván tudta milyen következményei lesznek (börtönben évtizedekig,életfogytig) . Nehéz ügy. Segítséget nem tudom kitől kérhetett volna, hiszen senki nem hitt neki az anyjával szemben. Legjobban akkor járt volna, ha egyszerűen megszökik (ha képes rá) . Ebben a történetben mindenki mentális beteg volt, ezért nem egyszerű kibogozni.
2022. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Láttam a filmet ill a dokumentum filmet is

Én is azt mondanám hogy nem érdemelt volna börtönt,de mivel a pasit kérte meg hogy ölje meg az anyját így érthető hogy kapott pár évet

A másik dolog,egyszerűen hihetetlen hogy évekig tudta ezt csinálni.

A dokumentum filmben Gipsy elmondja hogy próbált segítséget kérni,gyámügy is volt kint náluk,de az anyja mindenkivel elhitette hogy a lánya beteg.

Senkihez nem tudott fordulni aki leleplezte volna az anyját.

2022. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!