Melyik törvény és melyik pontja tiltja azt, hogy a benzinkutak tankolási limitet vezessenek be?
Mert a hatósági üzemanyagárról szóló törvény (2021. évi CXXX.) illetve annak kiegészítése (626/2021) nem. A hét eleji kormányrendelet is csak a meghosszabbításról szól, a törvény módosításáról nem.
Vagy mégis van valamiféle törvény, vagy csak blöffölt Gulyás Gergely?
jogi részen kéne kérdezzed
egyébként ha még nincs, majd lesz
Kamuzott a Geri. Egyik törvény sem szól erről, a 626/2021 meg konkrétan hatályát vesztette.
Amúgy igen ahogy az első mondta, ezek bármire képesek és hoznak majd ilyen törvényt.
"Van ilyen törvény, mégpedig a..."
Magyarország Alaptörvénye, 53. cikk: A veszélyhelyzet:
"(1) A Kormány az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás vagy ipari szerencsétlenség esetén, valamint ezek következményeinek az elhárítása érdekében veszélyhelyzetet hirdet ki, és sarkalatos törvényben meghatározott rendkívüli intézkedéseket vezethet be.
(2) A Kormány a veszélyhelyzetben rendeletet alkothat, amellyel - sarkalatos törvényben meghatározottak szerint - egyes törvények alkalmazását felfüggesztheti, törvényi rendelkezésektől eltérhet, valamint egyéb rendkívüli intézkedéseket hozhat."
Jelenleg Magyarország veszélyhelyzeti státuszban van június 1-ig, ezáltal az államvezetésnek joga van a hatályos törvényeket felülírni és/vagy figyelmen kívül hagyni, illetve rendkívüli döntéseket hozni.
Az persze már egy másik kérdés, hogy a jelenlegi helyzetben van-e reális alapja ennek a döntésnek, amiről a Geri beszél. De mivel a kérdés nem morális, hanem jogi alapokat feszeget, ezért a válasz egyértelműen az, hogy jog szerint cselekednek. De a modern nyugati politika mindig is erről szólt: alakítsuk úgy a törvényeket, hogy törvényes úton tudjunk lopni, csalni, hazudni. Itt látjuk ékes példáját. Lehet menni szavazni tavasszal.
#4 Melyik része nem világos annak, hogy "rendkívüli intézkedés"?
Ebben ez sehol nincsen leírva. Ebben az van leírva, hogy a kormánynak joga van hozni ilyen döntést. És ha hoznak ilyen döntést, akkor majd le lesz írva ez is konkrétan így, ahogy te kérdezed.
A kérdésed nyilván arra irányul, hogy jogosan jár-e el az állam egy ilyen lépéssel. A válasz igen. Pont.
#5 "Ebben az van leírva, hogy a kormánynak joga van hozni ilyen döntést"
Viszont minden inézkedést jogszabályban kell rögzíteni. És jelenleg a limit nincs rögzíve jogszabályban.
Ebben mi nem érthető? Konkrét jogszabályra voltam kíváncsi, nem gyűjtőnévre mint "rendkívüli intézkedés".
#7 Csak amit nem értesz meg, az az, hogy míg egy törvény meghozása relatív sok időbe telik, addig egy rendkívüli intézkedés meghozása 5 perc. Este elmész aludni, reggel meg arra ébredsz, hogy létezik.
És éppen ezért szajkózom a "rendkívüli intézkedés" fontosságát, mert szerintem te azt gondolod, hogy ha most ebben a pillanatban nincs ilyen törvény, amit kérdezel, akkor Gulyás alaptalanul beszél hülyeséget. De ez nem így van, mert bármelyik pillanatban meghozhatják az intézkedést. Most még nincs, de bármikor lehet.
#9 Nem, a rendkívüli intézkedést nem kell törvénybe foglalni. A "rendkívüli intézkedés" nem csak egy fantáziaszó, hanem a hivatalos elnevezése. A rendkívüli intézkedések nem törvények. Nem kell őket törvénybe iktatni. Nem kell elfogadtatni parlamenttel. Nem kell sem ez, sem az.
"az még nem törvény amit egy pártnyikhaj kiköp a száján"
Valóban nem törvény, hanem rendkívüli intézkedés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!