Kk lehet zárni az öröklésből?
Olyan ügyben szeretném a segítségeteket kérni, hogy valakit ki lehet-e hagyni a hagyatéki tárgyalásból?
Egy idős hölgy fia elhunyt és mivel nem nemzett gyermeket, ezért a tavalyi törvény értelmében az édesanyja is örökös. A szülői házrészből kapna, amiben jelenleg is él és haszonélvezeti joggal rendelkezik felette. A házrész bank által meg lett terhelve, mivel a gyermek nem fizette az adósságát (egyéb tartozásból is akad bőven), amit elfelejtettek felvetetni a hagyatéki leltárban, utólag lett gondoskodva róla..Egyenes ági leszármazott hiányában felesége a másik örökös, de lánya intézkedik mindenben. A tárgyalásról az édesanya nem kapott semmit, ami gyanússá vált. Az ügyvédjét a feleség lánya felhívta, hogy ő privát módon szeretné a hagyatéki lebonyolítását, mivel szeretne letenni az egészről.
De örököl, hivatalosan ügyvéd is megerősítette.
Kedves hármas!
Semmi baj, mindig változnak a jogszabályok, köszönöm, hogy próbáltál segíteni!
Kedves négyes!
Igen, mi sem értük a miérteket.. attól félünk, hogy hamisítottak valami dokumentumot (az édesanyja nem írt alá semmit sem)
Kedves hatos!
A feleség nem intézkedik semmit, már új párja is van, a lányát hatalmazta meg mindennel. A házrészt még gyermeke életében duplán beterhelte a bank.. A hagyatéki leltárról, amit az adott falu hivatalában vetettek fel, arról kapott papírt, de az adósságokat elfelejtették felvetetni, így azt utólag az édesanya nevében a másik gyermeke vetette fel. Sajnos igen, elég nagy cifraság kerekedett az egészből. A legszomorúbb az egészben, hogy egy élet munkája lóg a levegőben idegenek miatt ( a tartozást nem egyedül vette fel..).
Kedves hetes!
Nem, nem volt, nem is tudott az egész hiteles dologról míg nem jöttek a papírok a terhelésekről.
Na, az adóstársat pont így értettem, ha a hitelt nem egyedül vette fel, akkor a másiktól fogják vonni. Gond ebből akkor lesz, ha ő sem fizet és nincs bejelentett jövedelme. De ha még a feleséggel együtt élt mikor felvette, akkor az vele felesben közös. Házasságban törvény szerint az együtt töltött idő alatti vagyonszerzés és hitelfelvétel is közös.
Mivel itt rengeteg a homályos rész, mindenképp jó lenne akár telefonon érdeklődni egy ügyvédnél, mennyiért adna egyelőre csak tájékoztatást, hogy kicsit tisztább legyen a kép. Aztán minden rendelkezésre álló információval és papírral elmenni hozzá, mert szerintem így csak tippelgetni lehet. Hogy vajon árverezne-e a bank, de azt csak haszonélvezettel terhelten teheti, ez esetben gondolom anyukának lenne elővásárlási joga, a feleséget érinti-e, szóval csupa olyan amire okosat csak hozzáértő tud mondani. Még esetleg itt a politika, törvények, jog kategóriában esetleg ki lehetne írni, de ott sem hinném, hogy jogászok válaszolgatnak. Kitartást, minden jót kívánok!
Kedves kilences!
Először is nagyon szépen köszönöm!
Ügyvédhez jövő héten fogunk menni. A helyzetet az is bonyolítja, hogy együtt voltak 1x évig, de férj és feleség körülbelül 4-5 éve voltak csak. A tartozások arra az időre már megvoltak, így ez sem játszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!