Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyet megtehet a család gondozó?

Ilyet megtehet a család gondozó?

Figyelt kérdés

Röviden: Védelmébe vagyok véve. Jövőre leszek 18. Ennek az oka az volt, hogy anyukám elhanyagolt és egy garzonban élünk ami nem alkalmas egy ekkora gyerek fejlődéséhez, anya nem dolgozik, ez volt 2 éve. (Semmi sem változott)


Nem is ez a lényeg, dolgokra akarnak kötelezni amit én rohadtul nem akarok. Pszichiátria, kollégium stb. A suli mellettem van kb 1km-re, minek menjek kollégiumba ? Attól még ugyanott lakom. Más gyerekek piszkoládosára nem vagyok vevő.

Pszichiátriai rész ezerszer jobban aggaszt. Először iskolapszichológusról volt szó, aztán átkerültem az ifjúságpszichiátriára. MÁR OTT TARTOK, HOGY HETENTE KELL MENNEM A KORHÁZBA PSZICHIÁTERHEZ DE A SEMMIÉRT! Ha nem megyek mint ahogy ma hívogat vagy 50szer, leblokkoltam. Ez zaklatás. Nem vagyok őrült, elmondtam már miben kéne segíteni, mondták, hogy "persze persze" de semmi.

Elegem van hogy őrültnek próbálnak titulálni, holott szerintem csak a környezet kicsit megviselt nem vagyok pszichés beteg. Egy ilyen gyerekkor mellett ami nekem volt, egyértelmű, hogy sérül az ember, de nem vagyok örült.


Kihez forduljak, hogy ne tegyenek tönkre?



2021. okt. 14. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Kb ez a dolga. Majd ha az orvos azt mondja, hogy már nem kell járnod, akkor ne járj.
2021. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát semmi jogom nincs? Akár szanaszét gyógyszerezhet ha a pszichiáter úgy gondolja?
2021. okt. 14. 16:00
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Szórakozásból nem igazán szoktak pszichére ható gyógyszert felírni valakinek.
2021. okt. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hála Istennek még nem tartunk ott, de ha egy alkalmat kihagyok (szeptemberben is ez volt) 2 percente hívogatnak. Nagyon ráérhet. Mintha valami közveszélyes örült lennék, aki épp kinyírt volna egy tucat óvodást.
2021. okt. 14. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamit nem mondasz el, azért senkit nem vesznek védelembe, mert nem dolgozik az anyja és garzonban laknak
2021. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Anyu nem érdeklődik irántam a suliba, nem járt szülőikre, így indult ellenünk eljárás az iskola által, kijöttek valami környezettanulmányt tenni, és ott jegyezték fel hogy penészes a fal pl rendezetlen szagos a lakás stb.
2021. okt. 14. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az őrületek küldik pszichológushoz, hanem a lelkileg nem teljesen egészségeseket, akik traumát éltek át, nem alakultak ki normál kapcsolati szokásaik. Ha szar volt a gyerekkorod, akkor azért jó, mert ezzel a hibák nagy része kijavítható, teljes élet élhető felnőttként, s nem görgeted, mérgezed magad a hatásaikkal.
2021. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!