Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti a munkáltatóm ,...

Megteheti a munkáltatóm , hogy visszatartja a fizum ?

Figyelt kérdés
Felmondás alatt vagyok egy cégnél ami gyakorlatilag egy csavarbolt. Október 13.-án lesz leltár. Na ma a cég HR-ese azt mondta az előtt egyáltalán még bérszámfejtésre se számítsak nem , hogy fizetésre (itt a Szeptember hónapra értve) pedig nekünk a szerzősédünkben az, hogy 10.éig meg kell kapjuk a fizunkat, én nem találtam olyat, hogy leltár esetén ez csúszik. Másrészt azt is mondta, hogy hiába lesz leltár én November 10 előtt nem fogom megkapni sem a teljes Szeptember sem az Októberi béremet erre a pár napra ,mert ennél a cégnél mindig 10.én van fizetés. Én nem igen vagyok munkajogász de ha jól tudom az utolsó munkanapom után 5 munkanapon belül rendezniük kell minden munkabért meg a Szeptemberi bért nem tudják vissza tartani

2021. okt. 4. 10:51
 1/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Irány munkajogi felügyelőség! 5 napon belül el kell számoljanak veled.
2021. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, gyakorlatilag meg igen.
2021. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Baluba ***** válasza:
100%
Teljesen egyértelmű a helyzet, neked szerződésed van, amit nem szeghet meg a cég, mert úgy kényelmesebb nekik a leltár miatt. Ha mégis megteszik, akkor te némi extra kártérítésre, ők meg egy büntetésre is számíthatnak, ha elég rámenős vagy.
2021. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem

Kormányablakban segítenek


[link]

2021. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Sőt, ha a szerződésben aláírtál leltárfelelősséget, akkor sem vonhatja le, csak ha külön, minden leltár után újra írásban elismered.

2021. okt. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!