Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csinaljak olyankor ha...

Mit csinaljak olyankor ha tulajdonjogot orokoktem de mar nincs meg a haz ,csak az erteke?

Figyelt kérdés
Tobb vegrendeletben is szerepelhetek? Mitjelent a tulajdonjog?

2021. okt. 2. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Na ezt nem értem.
2021. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tulajdonjog, mint olyan, az ingatlanügyekben használatos kifejezés. Azt jelenti, hogy egy adott ingatlannak (legyen az házas, vagy telek, vagy kert, vagy szántóföld, vagy erdő) ki a Földhivatalban hivatalosan bejegyzett és nyilvántartott tulajdonosa. Ők lehetnek többen is, akkor a tulajdonjog annyi részre osztódik, ahányan örökölték, vagy megvették. Így létezhet pl., hogy valaki 1/1 tulajdoni illetőségű. Ez esetben egy ember nevén van az ingatlan. Lehet 1/2 tulajdoni hányad, akkor ketten (fele-fele) arányban tulajdonosok. De lehet olyan is, hogy 1/12-ed tulajdoni hányad, akkor összesen 12-en birtokolják azt az ingatlan, 12 egyenlő részben.

A kérdés többi részét nem tudom értelmezni, mert nem tudom mit szeretnél kérdezni.

2021. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az edesapam hagyott egy vegrendeletet h a regi hazunkat ran irattatja ,de meilott korhazba kerult eladta es nem lett modositva a vegrebdelet. A vegrendelst ingatlanjog szeretepel mimt hagyatek. De csak a haz erteke van meg a haz mar nincs
2021. okt. 2. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Attól, hogy a végrendeletben rád hagyta nyugodtan eladhatta, tehát erről a részről nincs keresnivalód. Az apád után maradt lóvé a tiéd, ha nincs más örökös. Csak úgy hirtelen:


[link]

2021. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!