Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akik ellenzik a melegházasságl...

Akik ellenzik a melegházasságlt és plusz jognak gondolják azt, azok tulajdonképpen miért nem örülnének neki?

Figyelt kérdés

Akik ellenzik és extra jognak tartják azoktól sokszor hallom/olvasom azt a gondolatmenetet, miszerint azonosak a jogok, mert a heterok sem házasodhatnak azonos nemű személlyel, melegek ugyanúgy házasodhatnak ellenkező nemű személlyel, mert senki sem kérdezi meg a szexuális beállítottságot esküvőkor.

De ha nem kérdezik a beállítottságot házasságkor (ami igaz is), akkor azonosneműek esetében sem kérdezik meg. Ebből következik, hogy akkor ez nem csak a melegeknek lenne "plusz jog", hanem a heteroknak is. Tehát, aki ellenzi, az tulajdonképpen a saját logikája mentén örülhetne inkább, mert neki is "extra jogai lennének".


Akkor tulajdonképpen mi is a probléma?



2021. aug. 11. 12:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%
#10 És mitől lenne értelmetlen a meleg-házasság? Talán csak a heterók felsőbbrendű kiváltsága a házasság, vagy mi?
2021. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

#10 Én nem szoktam pontozni. Lepontozni szinte soha, felpontozni meg csak ritkán. De ha pontozok is, nem csak az enyémen múlik.

Illetve itt írtál egy definíciót a házasságra.(Legalábbis szerintem te voltál) Most ez eléggé szokás alapú, országonként, kultúránként, koronként(de akár személyes gondolatonként) eltér a házasság definíciója. Egy ilyen ingatag lábon álló "definíciót" nem neveznék kőbevésett érvnek.

2021. aug. 11. 13:40
 13/29 anonim ***** válasza:
19%

#11

A meleg-házasság mint szókapcsolat értelmezhetetlen.

Válasszatok neki valami más megnevezést és éljetek boldogan.

2021. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
63%
#13 azt még mindig nem írtad le, hogy mi az "értelmezhetetlen" benne.
2021. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
86%

A házasság, azaz a "marriage" definíciója:


"Marriage, a legally and socially sanctioned union, usually between a man and a woman, that is regulated by laws, rules, customs, beliefs, and attitudes that prescribe the rights and duties of the partners and accords status to their offspring (if any)." (Britannica)


"The state of being united as spouses in a consensual and contractual relationship recognized by law" (Merriam webster)


"A legally accepted relationship between two people in which they live together, or the official ceremony that results in this" (Cambridge dictionary)


Három darab definícióból egy az, ami a nemekre kitér és az is úgy fogalmaz, hogy "ÁLTALÁBAN" nem pedig, hogy "kizárólag".


Szóval a te definíciód a házasságról számomra értelmezhetetlen, ahogyan a számodra a meleg-házasság.

2021. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
10%

#13

Leírtam a házasság MAGYAR definicióját. Mit nem értesz ?

Házasság > férfi + nő

Meleg > férfi + férfi

#15 szerint más országokban másként definiálják a házasságot.

Más országokban az út bal oldalán közlekednek.

2021. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
25%
Milyen plusz joggal jár egy házasság egyébként ami az élettársi kapcsolattal nem jár ? Én csak a friss házasok adókedvezményéről tudok .
2021. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
82%

#17

Például az élettársi státusszal örökbe fogadó sem lehetsz, míg házasságtársival meg igen. Meg még van 3-4 amiről tudok csak nem jut eszembe pontosan és hülyeséget sem akarok mondani, de valaki már leírta a múlt héten egy lmbt-s kérdés alá ha kíváncsi vagy rá.

2021. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Fero89 ***** válasza:
84%
#16 A te definíciódban sem a férfi és a nő maga a házasság, hanem a kettejük jog és társadalom által elismert kapcsolata. A te verziód korlátozza ezt férfire és nőre, a meleg jelzővel ellátva kiterjesztik a fogalomkört nem férfi-nő kapcsolatokra is. Az hogy számodra ez ÉRTELMEZHETETLEN, csupán az értelmezési készségedről árulkodik. A melegbár szót például hogyan sikerül értelmezned?
2021. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
38%

"Milyen plusz joggal jár egy házasság egyébként ami az élettársi kapcsolattal nem jár ? Én csak a friss házasok adókedvezményéről tudok ."


"Például az élettársi státusszal örökbe fogadó sem lehetsz, míg házasságtársival meg igen. Meg még van 3-4 amiről tudok csak nem jut eszembe pontosan és hülyeséget sem akarok mondani, de valaki már leírta a múlt héten egy lmbt-s kérdés alá ha kíváncsi vagy rá."


18,as leírta én pedig megpróbáltam megkeresni azt a 3-4 további különbséget de mivel nem írtam oda, így nem találom. Ami számomra "vicces" viszont, hogy legutóbb amikor én is utánnaolvastam a különbségeknek akkor egy ilyen "a jogász válaszol" szerű blogban (szóval mindenki döntse el maga mennyire mérvadó) írtak arról, ami megragadt benem, hogy a mesterséges megtermékenyítés sem engedélyezett a bejegyzett élettársi kapcsolatnál, mert házassághoz kötött. Ellenben a transznemű nőknek felajánlják, sőt sokszor pszichológusok súlykolják is a sperma lefagyasztását késöbbre. Béranyaság pedig tiltott. Akkor kérdem én...minek?

2021. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!