Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mindkét szülőnk él. Anyunk...

Mindkét szülőnk él. Anyunk fele arányban részes a házban ha jól tudom, mivel 30+ éve házasok, de a ház az apu nevén van. Anyunk szeretné a saját részét már most átíratni ránk, ketten vagyunk testvérek, az lehetséges-e?

Figyelt kérdés
A jövőt nem lehet kiszámítani és apu egy elég durva paranoid betegségben szenved és pl jelen esetben is eladná a házat és elszórakozná a pénzt ha tehetné, mivel az képzeli mindenki ellene van, beleértve minket is és a szomszédokat is. Rosszat akarunk neki stb.
2021. aug. 8. 08:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

Anyukátok bármikor a nevetekre irathatja az ingatlan 50 %-át.

Apukátok viszont ezután is eladhatja a kérdezésetek és beleegyezésetek nélkül az ingatlan rá eső részét, max. nektek arra elővásárlási jogotok lesz, harmadik féllel szemben.


Ketteske, hármaska meg nem tudom miért vakkant bele olyasmibe, amihez holt hülye?

2021. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem a feleségem orvos egyébként, de molekuláris biológia a szakterülete, nem tudom az ő szava is ér-e valamit, ha esetlegesen pereskedésre kerülne a sor."


A viágon semmit nem ér az ő szava egy efféle perben.

2021. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Anyukátok bármikor a nevetekre irathatja az ingatlan 50 %-át."

Csak ha anyuka is tulajdonos, egyébként nem.

2021. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%

"Csak ha anyuka is tulajdonos, egyébként nem."


Természetesen.

De feltételezem, hogy az ingatlan, anyuka házasságra lépése után lett vásárolva, építve, közös vagyonból.

Ha a kérdező esetleg arra gondol, hogy a házasság elmúlt harminc éve alatt az édesanyjának a házassági kapcsolat és a tetemes időmúlás okán tulajdonjoga keletkezett az ingatlan vonatkozásában, akkor téved.

2021. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"De feltételezem, hogy az ingatlan, anyuka házasságra lépése után lett vásárolva, építve, közös vagyonból."


A kérdező ezt írta: "Anyunk fele arányban részes a házban ha jól tudom, mivel 30+ éve házasok, de a ház az apu nevén van."

2021. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
48%

"A kérdező ezt írta"


A kérdező azt írta, hogy ő sem tudja. Akkor te mégis, honnan a f.szból tudnád nála jobban?

2021. aug. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hol írta, hogy nem tudja? De egy tulajdoni lapot ő is ingyen lekérhet online, és pillanatok alatt kiderül.
2021. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

De nem kérte le.

Ő azt írta, amit te is olvashatsz a kérdésben.

Ebből az derül ki, hogy nincs tisztában a szerzés körülményeivel.


Ebből meg az következik, hogy ha a szerzés a házasság ideje alatt történt és nem bizonyíthatóan kizárólag a férj különvagyonából, akkor a feleség, a kérdező édesanyja feltehetően 50 %-ban tulajdonos. Akkor is az, ha csak a férj neve szerepel a nyilvántartásban.

2021. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy picit későn válaszolok. Nos 12-es én a betegségre vonatkozóan kérdeztem, úgy mint bizonyítani, hogy nem beszámítható.

A ház dolga pedig, 1980-ban apu kapta az ő apjától, de azóta rengeteg újítást végeztek a házon, sok millió forint értékben, amihez anyu is ugyanúgy hozzájárult, mivel neki is munkahelye volt és ma pedig nyugdíja van.

2021. aug. 8. 21:56
 20/24 anonim ***** válasza:

Anyukád csak a felújítások mértékében jogosult 50%-ra, a házban nem, mivel azt apukád kapta. Megkérdezhetsz jogászt, ugyanezt fogja mondani.

A gondnokság alá helyezés sem egyszerű.

2021. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!