Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mindkét szülőnk él. Anyunk...

Mindkét szülőnk él. Anyunk fele arányban részes a házban ha jól tudom, mivel 30+ éve házasok, de a ház az apu nevén van. Anyunk szeretné a saját részét már most átíratni ránk, ketten vagyunk testvérek, az lehetséges-e?

Figyelt kérdés
A jövőt nem lehet kiszámítani és apu egy elég durva paranoid betegségben szenved és pl jelen esetben is eladná a házat és elszórakozná a pénzt ha tehetné, mivel az képzeli mindenki ellene van, beleértve minket is és a szomszédokat is. Rosszat akarunk neki stb.
2021. aug. 8. 08:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de akkor a fél oszlik meg annyi között, amennyien vagytok. Persze már ez is elég ahhoz, hogy megakadályozzátok, hogy eladja, de később pereskedéshez vezethet köztetek.
2021. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

"Anyunk fele arányban részes a házban ha jól tudom, mivel 30+ éve házasok, de a ház az apu nevén van."


Na ácsi, ilyen Magyarországon nincs. Ha csak apukád szerepel a tulajdoni lapon, anyukád nem tulajdonos, mindegy, hány éve házasok. Az én lakásom előző lakói is idős házaspár voltak, de csak a feleség volt tulajdonos, a férj nem.

2021. aug. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
" Anyunk fele arányban részes a házban ha jól tudom, mivel 30+ éve házasok" Nem jól tudod, ez nem így működik. Anyád nem írathat a nevedre semmit, ami nem az ő nevén van. Gondokság alá próbálhatjátok vonni az apát.
2021. aug. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ha így van akkor értelmetlen ez a lépés, mivel így-is úgyis akadályba ütközik az eladásával kapocslatban. Esetleg azt figyelembe veszik, hogy volt már diagnózis felállítva neki, amiben az orvos paranoid magatartás zavart állapított meg, az gondolom dokumentálva is van és ki is lehet kérni az adott kórházból. Nekem a feleségem orvos egyébként, de molekuláris biológia a szakterülete, nem tudom az ő szava is ér-e valamit, ha esetlegesen pereskedésre kerülne a sor.
2021. aug. 8. 08:34
 5/24 A kérdező kommentje:
2-3/ Akkor lényegében el is adhatná és kirakhatná anyut a házból? Természetesen jönne hozzánk vagy testvéremhez, de ő nem szeretne. Azt mondja inkább egy bolonddal él minthogy minket zavarjon.
2021. aug. 8. 08:37
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy eladhatja valaki a saját házát. Az új tulaj meg nyilván kirakhat onnan utána bárkit.
2021. aug. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Eladhatja, igen.
2021. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%
Ügyvéd. Házasságban, közösen építették vették, az közös, mindegy melyikük nevén van. Kivéve, ha egyik fél tudja bizonyítani, hogy az a házasság előtti vagyona volt, vagy X külön vagyont hozott a házasságba. Vagy örökölte apukád, az az ő külön vagyona. Mindenképp ügyvéd aki az épp hatályos, módosított törvényeket ismeri.
2021. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
8-as, nem biztos, hogy közösen építették/vették, ezt nem írta a kérdező, házasság előtt szerzett vagyon pedig nem lesz közös.
2021. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha tényleg beteg, vegyétek gondnokság alá, mert ha nem, minden joga megvan hozzá, hogy eladja a házat és elherdálja a pénzt. Keressétek fel a háziorvosát első alkalommal, hogy mit lehet csinálni. Anyukádtól kérdezd meg, hogy házasság alatt szerezték e kőzösen a házat, nem e apukád külőnvagyonából, örökség, ajándék stb., mert ha közösen, akkor mindegy kinek a nevén van, közős vagyonnak számít.
2021. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!