Ha egy szülő még életében a gyerekeire írat mindent, akkor nem lehet utána örökölni? (bővebben lent)
Tehát a vér szerinti apám lesz...r engem kisgyerekkorom óta.
Van új családja, gyerekei. Gondolom, azokra akar hagyni mindent, és valószínűleg már rég nem az ő nevén vannak a dolgai.
Azok után, amit velem művelt, igényt tartok az örökségre, akkor is, ha 10 forint. Ha már előtte szétoszt valamit, esélyem sincs semmit kapni?
Ha valaki a vagyonát elajándékozza, eladja, vagy más módon elhasználja, akkor halálakor értelemszerüen nincs mit örökölni!
Ilyen esetben nincs mit megtámadni, mincs köteles rész, mert nincs miböl, fogadd el, hogy nem jár neked semmit.
Ha minden más tulajdonába van akkor miből szeretnél örökölni? Vicces is lenne, ha a gyereke (Nagy Julia) nevén lenne a régen használt autója és azzal mennél oda, hogy "Há de ez az apámé volt". VOLT! Onnantól semmi köze nincs hozzá, hogyha nem az ő nevén van. Vagyis de. Autó esetén üzembentartó (nem az ő tulajdona!), ház esetén lakó (nem az ő tulajdona!) stb. Simán meg lehet oldani, hogy papíron ne legyen semmilye mégse szenvedjen semmiben hiányt.
Nagyon sajnálom, hogy apádra ennyire haragszol, hogy a halála után belemennél ilyen kicsinyes játszmákba. Mindezt bosszúból vagy elégtételből. Vagy hívd, aminek akarod. Ezzel csak az a baj, hogyha ő már a föld alatt fekszik semmit nem fog érni a tetted. Ja de, magadat fogod hergelni.
Ha engem kérdezel hagyd el ezt a kicsinyes gondolkozást és inkább bizonyítsd be, hogy egy milyen klassz ember életéből maradt ki.
"Nekem az lenne a lényeg, hogy a gyerekei megtudják, mekkora gané volt az apjuk."
Felvilágosíthatod őket örökség nélkül is, bár, ha nekik példás apjuk volt, nehezen fognak neked hinni.
Na, akkor figyelj. Ha a halála előtt 10 éven belül ajándékozott oda pl. ingatlant, annak értéke beleszámít a kötelesrészedbe. Ha 10 évvel a halála elptt ajándékozta, akkor sajna semmi követelni valód nincs belőle. Egyébként keress meg egy ügyvédet, akár a neten is és tedd fel a kérdéseidet. Segítenek, van , aki ingyen is.
"hogy amennyiben az örökhagyó például a halálát megelőző - például - 2 éven belül a végrendeleti örököse részére egy ingatlant ajándékozott, akkor az örökhagyó "potenciális törvényes örököse" (például gyermeke), joggal hivatkozhat arra a hagyatéki eljárásban, hogy az elajándékozott ingatlan értékét vegyék figyelembe a kötelesrész összegének meghatározása során.
Ha ezt az ingatlant azonban 10 éven túl ajándékozta el az örökhagyó, úgy a fentiekre vonatkozó igénnyel sem fog tudni élni a "potenciális törvényes örökös"."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!