Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ennek mi értelme?

Ennek mi értelme?

Figyelt kérdés

Miért nem mehet be 18 éven aluli ember a dohányboltba még szülői felügyeleftel SEM? Elég régóta létezik már ez a törvény, de egyszerűen nem látom értelmét. A gyerek úgyis látni fogja a szüleit dohányozni.

Tegyük fel, hogy egy anyuka viszi haza az óvodából a kisgyerekét, és beugrik a dohányboltba, viszont kint kell hagynia a gyereket. Ebben az esetben még csak nagyobb veszélyben van a gyerek mint bent.

Ha meg be lehetne menni akkor legfeljebb nem adják neki oda, úgyis be van kamerázva az összes ilyen hely. Aki meg nagyon akarja az megoldja anélkül, hogy bemenne. A fiatalok elég nagy része dohányzik sajnos, úgyhogy ezt nem ezzel fogják megállítani.



2021. jún. 9. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

A dohányzás káros. Az állam megpróbál téged jobb emberré tenni. Védia fiatalkorúakat. Azt szeretné, hogy azok ne szokjanak rá és ne bámuljanak maguk elé értelen bunkó módjára, hogy miért nem cigarettázhatnak.

Ráadásul a fiatalkorban kezdett dohányzásról lényegesen nehezebb leszokni.


Mondjuk szerintem a teljes dohánypalettát kellene tiltani, de már az is eredmény, hogy a fiatal kölykök nehezebben jutnak dohányhoz.

2021. jún. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: Egyetértek, de ha a fiataloknak tiltják a dohányzást akkor a felnőtteknek miért nem? Nem csak a fiataloknak káros.
2021. jún. 9. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Gyakorlatilag semmi.
2021. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 molnarmarcell21 ***** válasza:
76%

Anyuka nem megy gyerekkel cigiért vagy legalábbis kétszer meggondolja, ez az értelme.


Bár a módszer nem tetszik, de kimutathatóan és durván csökkent a dohányosok száma többek közt emiatt.

2021. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4: Sajnos én már láttam ilyet.
2021. jún. 9. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam gyerek, még lehetett kapni a boltokban is cigarettát, apám dohányzott, és mivel együtt jártunk bevásárolni, akkor vette a cigarettát, amikor vele voltam. Megkérdeztem tőle egy alkalommal, hogy mit vett, azt felelte: "Cigarettát". Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tovább idegenítik el a nem dohányzókat a dohányzóktól. Arról nem is beszélve, hogy amikor kiszervezték a dohányárusítást a nemzeti dohányboltoknak, utána ha például megy apuka dohányboltba miután elment a gyerekért az iskolába, akkor addig mit csinál a gyerekkel? Bent hagyja a kocsiban, vagy kint megvárja a dohánybolt előtt az apját? Érdekes, alkoholt láthat a gyerek a boltokban, azzal nincs gond.
2021. jún. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!